Як виставляти рахунок на перевезення. рахунок на оплату перевезення.

Якщо підприємства надає послуги з перевезення вантажів, то перед тим як виставити рахунок на оплату, слід попередньо заповнити ряд обов'язкових документів. На їх підставі вносяться дані в рахунок -фактури. При цьому варто бути уважним при формулюванні призначення платежу та заповненні відомостей про відправника вантажу.
Інструкція
1
Складіть договір на перевезення вантажу, який є комерційним документом і оформляється при оплаті послуг автомобільних, морських, повітряних і залізничних перевізників. Угода може бути складено на одноразову перевезення конкретного вантажу з одного місця в інше, так і бути довготривалим. Обов'язково в документі варто вказувати даний момент. Поставте дату і номер договору та завірте його підписами і печатками сторін.
2
Оформіть заявку на перевезення вантажу. Тільки на підставі даного документа, який прикладається до договору, вироблятися надання послуги та подальші ра рахунок и. Після виконання перевезення заповніть товарно-транспортну накладну за формою 1-Т. Даний документ підтверджує факт передачі вантажу і складається у чотирьох примірниках, які передаються в бухгалтерію вантажовідправника, вантажоперевізника, замовника і водієві.
3
Складіть рахунок -фактури на оплату послуг з перевезення вантажу. Якщо підприємство не є платником ПДВ, то виставляється звичайний рахунок , з зазначенням реквізитів сторін і вартості наданої послуги. Рахунок-фактуру необхідно виписати протягом п'яти днів з дня виконання перевезення. В іншому випадку контрагент не зможе прийняти до відрахування пред'явлену суму ПДВ.
4
Заповніть всі рядки рахунок а-фактури. Поставте порядковий номер і дату виписки документа на оплату. Відзначте в рядках 2, 2а і 2б відомості про ваше підприємство відповідно до установчих документами. Варто відзначити, що в рядку 3, як правило, зазначаються дані про відправника вантажу, але оскільки проводитися саме надання послуг з перевезення, то в цьому рядку ставиться прочерк. Далі вкажіть дані замовника і реквізити товарно-транспортної накладної, на підставі якої виставляється рахунок . Внесіть відомості про надану послугу, вкажіть вартість і пред'явлену суму ПДВ.
5
Виставте рахунок на перевезення. Для цього передайте замовнику один примірник товарно-транспортної накладної та виписаний рахунок на оплату.