Як збільшити сустейн.

Сустейн (від англійського sustain - підтримувати, затримувати, продовжуватися) - тривалість коливання звукової хвилі, третя з чотирьох фаз формування звуку (атака, спад, сустейн, згасання). Сустейн робить істотний вплив на формування тембру інструменту. Хоча це явище притаманне майже всім інструментам, особливу увагу йому приділяють гітаристи.
Вам знадобиться
  • - гітара;
  • - підсилювач;
  • - процесори ефектів.
Інструкція
1
Сустейн з'являється в тому випадку, якщо нестійке тіло (струна, наприклад) не припиняє рух відразу, а вібрує протягом декількох секунд або довше. Наприклад, якщо покласти на струни махровий рушник і смикнути їх, звук майже відразу згасне. Якщо затримка звуку майже відсутня, перевірте відстань між струнами і іншими елементами гітари. Звучить тіло не повинно ні з чим стикатися.
2
Особливо це стосується електрогітар, оснащених магнітними елементами, тобто Звичка. Входячи в контакт з їх полем, струна втрачає інерцію і швидко зупиняється. Тому для збільшення сустейна опустіть їх нижче. Струни можна підняти, але не зловживайте: занадто високе положення ускладнить гру, доведеться докладати занадто велике зусилля.
3
Додатковий сустейн додає жорсткість опори струни, тобто поріжки і бридж. Чим м'якше ці елементи, тим менш тривалий звук. Зверніть увагу, з якого матеріалу вони зроблені. При необхідності подумайте про заміну на більш тверді вироби.
4
Тремоло-системи також впливають на тривалість звуку. У більшості своїй вони зменшують сустейн (зокрема, Floyde Rose і Tune-o-matic). Fender дає досить тривалий сустейн, але ідеальний варіант - гра без тремоло.
5
Тривалість звучання залежить і від матеріалу корпусу, тобто сорти дерева. Наприклад, жорстке червоне дерево завдяки своїй високій щільності поглинає мінімальна кількість коливань струни. В результаті сустейн збільшується.
Зверніть увагу
Ідеальний варіант для створення максимального збільшення сустейна - важкий метал, начебто чавуну. Однак з підвищенням цього параметра гітарний звук втрачає жвавість, душу, індивідуальний тембр. Тому кожен виконавець шукає свій баланс між затримкою і «душею».