Як купати папужок.

Якщо ви вирішили завести папугу, подбайте про те, щоб пернатому було у вас комфортно, створіть всі необхідні для цього умови. Потрібна простора клітка, кілька іграшок-тренажерів, камені для обточування дзьоба, зручні жердочки, відповідний корм і завжди свіжа вода. Втім, про це знає багато хто. А от про те, що папужці необхідно регулярно купатися, відомо далеко не всім любителям птахів.
Інструкція
1
Кожен папуга буде купатися так часто, як йому цього захочеться. Просто надайте вихованцеві таку можливість. Придбайте в зоомагазині пластмасову купалку і повісьте її всередині клітини. Налийте туди чисту і теплу воду (температура трохи вище кімнатної). Зазвичай птиці самі починають плескатися і дуже радіють від цього процесу. Після закінчення процедури купалку з клітки приберіть, щоб пернатий НЕ напився брудної води. Через пару днів знову повісьте в клітці «ванну» для папуги. Якщо він не йде у воду сам, можна покласти туди його улюблені іграшку або ласощі.
2
Спробуйте налити воду для купання у велику миску. Поставте ємність на дно клітки - папуга буде одночасно пити з неї і купатися. Але в цьому випадку воду доведеться міняти кілька разів на день. Якщо не хочете постійно прибирати розбризкавши по всій клітці воду, поставте миску зовні, а під неї підстеліть клейонку.
3
Можете «скласти компанію» своєму улюбленцю, папуги це люблять. Будьте поруч, занурюйте в миску з водою руки, як би плескайтеся разом з пташкою, ласкаво розмовляйте з нею при цьому. Але це актуально лише в тому випадку, якщо ваш вихованець ручний.
4
У разі повної довіри між вами і птицею можна спробувати спокутувати її під краном. Папуга повинен сидіти на вашій руці. Тільки створіть спокійну обстановку, без суєти, і не забувайте: струмінь повинна бути зовсім слабкою, вода - ні в якому разі не гарячою.
5
Буває, що папуга ніяк не бажає залазити в воду. Скупайте його іншим способом. Наприклад, у вологих листі салату або пучках звичайної трави. Адже в природі ці птахи саме так і миються - занурюючись у вологу від роси траву. А у випадку з салатом, пернатий буде його щипати і отримає вітаміни - подвійна користь.
6
Деякі папуги охоче підставляють пір'я під бризки пульверизатора. Таким способом теж можна купати птахів, імітуючи крапельки дощу. Тільки не розпилювати холодну воду і не допускайте, щоб краплі були дуже дрібними. Адже папуга може вдихнути цей «туман» і після цього буде чхати.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не пробуйте купати вихованця насильно!