Як зв'язати гачком штори. Як зв'язати пончо на спицях.

Штори , пов'язані гачком, надають будь-якому приміщенню затишок і красу, тому в'язання є настільки популярним видом рукоділля. Штори можна в'язати практично з будь-якого виду пряжі - конкретний вибір визначається тільки перевагами майстра.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - в'язальні спиці.
Інструкція
1
Збираючись в'язати штори гачком, виберіть техніку в'язання - філейну, ірландського або вологодського мережива, фріволіте.
2
Виберіть конкретний візерунок, яким буде виконуватися виріб і зв'яжіть пробний зразок, за яким можна буде розрахувати щільність в'язання. При цьому слід пам'ятати, що зразок повинен бути розміром не менше 10х10 см, потім його потрібно обов'язково випрати та випрасувати, і тільки потім вимірюйте зразок і робите розрахунок щільності в'язання.
3
Наступний підготовчий етап - вимірювання розмірів самого вікна, для якого буде в'язатися штора гачком (висоти і ширини), а також визначення готової довжини виробу. При цьому враховуйте варіанти кріплення штори до карниза, наявність петель або гачків.
4
При в'язанні штори по готової моделі точно зіставте розміри вікна, для якого рекомендується готовий виріб. При в'язанні в техніці філейної мережива виготовлення викрійки є необов'язковим, але бажаним етапом підготовки, при в'язанні в ірландській техніці обов'язково слід виготовити і викрійку, і попередній ескіз - це допоможе вам розрахувати конкретну кількість різних елементів, а потім і розташувати їх для з'єднання в готовий виріб . При в'язанні в техніці вологодського мережива обов'язково виконання повного або часткового сколка речі, за яким і буде проводитися робота, що імітує в'язання на коклюшках.
5
Сам процес в'язання зазвичай відбувається при виконанні готового виробу загальним полотном або його частинами - при в'язанні по філейної сітці, при в'язанні в техніці вологодського мережива спочатку вив'язується кілька шнурів достатньої довжини, з яких і буде складатися готовий виріб за допомогою гачка меншого діаметра. При ірландському в'язанні потрібно попередньо виготовити всі елементи, які будуть задіяні у візерунку. З'єднуватися в виріб вони будуть тільки на заключному етапі.
6
Готовий виріб виперіть відповідно до рекомендацій виробника ниток і висушіть повністю. Потім штору пропрасуйте праскою з функцією відпарювання і залиште на горизонтальній поверхні до повного висихання й остигання. Тільки після цього приступайте до кріплення штори на карниз.
Зверніть увагу
В'язані штори гачком часом вражають своєю пишністю. Якщо Ви візьмете крючек № 1, а то й ще менше, то можна пов'язати приголомшливу повітряну штору. Штори в'яжуть і для кухні, і для спальні, і навіть для вітальні. Звичайно, в'язати штори довго, а іноді буває навіть болісно, якщо візерунок витіюватий.
Корисна порада
Цікаві моделі: В'язані гачком штори на кухнюВязаная гачком штора зі схемой.Вязаная штора на кухню. Шторка з зображенням залитої сонцем сільської вулиці відмінно справляється зі своїм завданням - пропускає світло і захищає ваше власний простір. Матеріал. 200 г тонкої білої бавовняної пряжі №20; гачок № 1,25.
Штори створюють особливий настрій у кімнаті, незалежно від того, який вони довжини і фактури. Особливу увагу заслуговують моделі, зв'язані гачком. Ажурні фіранки створять затишну обстановку не тільки на кухні, але і в інших кімнатах квартири.
Вам знадобиться
  • - тонкі нитки;
  • - гачок.
Інструкція
1
Для створення фіранок візьміть тонку пряжу світлих тонів, підберіть тонкий гачок. Заміряйте віконний отвір. Врахуйте, ширина фіранки повинна перевищувати ширину вікна як мінімум на 50 см. Порахуйте витрата пряжі - її має бути достатньо. Майте на увазі, один сантиметр в'язаного виробу складається з чотирьох рядів: якщо взяти довжину штори в 170 см, вийде 680 рядів. Нехай ширина моделі буде 250 см * 4 петлі (1см), значить в одному ряду треба набирати 1000 петель. На вив'язування одного ряду піде 1000 см пряжі. Для штори потрібні тонкі нитки: візьміть мотки, в 100 г яких вміщується 500 м. Для штор потрібно приблизно 15 мотків ниток по 100 г, тобто 1,5 кг пряжі.
2
Спробуйте зв'язати штору найпростішим візерунком, чергуйте порожні і заповнені осередки. Порожні осередки - це стовпчики з накидом і одна петля між ними, заповнені - це два стовпчики з накидом.
3
Для більшої виразності візерунка виготовте пишний стовпчик. Він вив'язується так: накиньте нитку на гачок, введіть його в петлю попереднього ряду, робочу нитку витягніть. У вас повинно утворитися кілька петель, пров'яжіть перші дві. Знову накиньте робочу нитку на гачок і витягніть її через цю ж петлю попереднього ряду. Пров'яжіть перші дві петлі. Повторіть процедуру ще раз, в підсумку на гачку має утворитися чотири петлі. Пров'яжіть їх всі разом. Побудуйте свій власний малюнок. Зверніть увагу на візерунки, що використовуються для вишивки хрестом.
4
Зв'яжіть штору, використовуючи такий опис: 1 ряд - наберіть 4 повітряні петлі, далі 2 стовпчики з накидом, далі 4 повітряних петлі, два стовпчики з накидом - чергуйте до кінця ряду. В кінці ряду пров'яжіть напівстовпчик і чотири повітряні петлі. 2 й ряд - в'яжіть дві повітряні петлі, далі 2 стовпчики з накидом, дві повітряні петлі, два стовпчики з накидом - в'яжіть узор до кінця ряду. Стовпчики повинні вийти в повітряних петлях попереднього ряду, ряди чергуйте.
5
Обвяжіте краю стовпчиками без накиду. Для нижнього краю виготовте бахрому, а для верхнього - гачки. Набирайте по три повітряних петлі, кріпите їх до попереднього ряду напівстовпчиками.
Зверніть увагу
Врахуйте навантаження на карниз, його кріплення повинно бути надійним.
Корисна порада
Готову штору накрахмальте - вона не буде обвисати.