Як колоти кедрові горіхи. квасоля стручкова час збору.

Кедрові горіхи дуже благотворно впливають на організм людини, нормалізіруя діяльність нервової системи і покращуючи склад крові. До того ж кедрові горіхи містять комплекс вітамінів В, У і З. Одне погано - чистити їх досить складно, тому що якщо розбивати кедрові горіхи , вони сплющуються.
Вам знадобиться
  • - сковорідка;
  • - духовка;
  • - пасатижі або плоскогубці;
  • - окріп.
Інструкція
1
Кедрові горіхи легко розкушуються, якщо попередньо їх прожарити на сковорідці або деку, а потім на деякий час залити водою. Ядра горіхів при цьому не втрачають своїх поживних і смакових якостей, а шкаралупа стає м'якою і податливою.
2
Щоб вийняти горішки з шишки кедрового стланика, помістіть її в піч або духовку. Шишка розм'якшиться, а самі ядра горіхів стануть ароматними, м'якими і придбають своєрідний приємний смак. Таку шкаралупу легко розкушувати і розламувати.
3
У Бурятії практикують наступний метод. Стакан горіха заливають окропом на 15 хв, чекають поки вона стане м'якою, а потім розколюють зубами c тупий сторони.
4
розколоти горіхи можна за допомогою плоскогубців. Багато плоскогубці і пассатижи мають виїмки на губах, за допомогою яких при змиканні утворюється коло або овал, менший за розміром, ніж горіх. Помістіть в цей роз'єм горіхи і натисніть. Горіх вкласти не стоячи, а горизонтально, більш широкої стороною. Якщо ви зробите все правильно, шкаралупа лопне, а ядро залишиться цілим.
5
Замість плоскогубців можна порадити прес для часнику (чеснокодавку або давілочку). Покладіть в неї ядерце і натисніть. Тільки попередньо розрахуйте силу удару, щоб у підсумку не вийшла каша з шкаралупи і ядра.
6
Кедровий горіх практично не має протипоказань, але надмірне його вживання може викликати порушення смакових відчуттів, поява металевого або гіркого присмаку в роті. Зазвичай ці порушення проходять за кілька днів самі по собі.
Зверніть увагу
Повноцінні горішки відрізняються від порожніх наявністю очок - світлих цяток на шкаралупі. Порожні таких цяток не мають.
Корисна порада
Особливо корисні кедрові горіхи дітям і підліткам, вони сприяють їх фізичному і розумовому розвитку. Шкаралупу від кедрового горіха бажано не викидати, а приготувати з неї лікувальну спиртову настоянку.