Як самому зробити свердловину. самостійно робимо свердловину.

Свердловина - це необхідність для будь-якого приватного будинку або дачі. Адже вода потрібна і для пиття, і для поливу городу, і для лазні або басейну. Але бурити свердловину , користуючись послугами різних підприємств і організацій, не всім по кишені. Обладнати свердловину можна і самостійно.
Інструкція
1
Візьміть асбестоцементную трубу і просвердлите в її нижній частині отвору діаметром 10 мм. Вони повинні покривати всю площу труби внизу - приблизно метр чи півтора - і розташовуватися в шаховому порядку. Потім, також внизу труби, на відстані близько 25 см один від одного пропиляєте кругові канавки. Вони не повинні бути наскрізними. Ці канавки будуть потрібні для кріплення сітки для свердловин за допомогою мідного дроту, адже дріт не повинна видаватися і заважати руху труби. Заточите нижню частину труби таким чином, щоб вийшло щось на зразок воронки. Тоді труба буде краще йти вниз грунту. Тепер кінець труби можна обмотати сіткою для свердловин і закріпить цю сітку дротом.
2
На нижню частину труби надіньте обрізок іншої труби, металевої. Його довжина повинна дорівнювати приблизно 25см, а діаметр всередині бути трохи більше діаметру азбестоцементної труби зовні. За допомогою зварювального апарату в середині обрізка труби приваріть дріт - катанку. Її діаметр повинен становити 5 мм. Це упор, який не дозволить обрізку зіскочити з азбестоцементної труби або ковзати по ній. Коли обрізок буде надітий на трубу, сітка для свердловин закріпиться на своєму місці щільно.
3
Викопайте глибоку яму, занурте в неї трубу. Потім вставте у верхній отвір желонку. Далі повільно і ретельно вибирайте зі свердловини грунт. Коли грунт буде забиратися, труба буде занурюватися вниз. Щоб полегшити зусилля, використовуйте важіль, але не бийте по трубі, щоб вона не тріснула. Коли одна труба повністю зануритися в грунт, Наставте на неї іншу асбестоцементную трубу. Робити це слід так само - з обрізком і внутрішнім упором. Наставляти трубу треба доти, поки не буде багато води. Потім слід кинути в свердловину капронову мішечок з цементом. Він запечатає дно, щоб вода надходила в свердловину тільки через просвердлені в трубі отвори.
Свердловина в своєму будинку - це дуже зручно. Ви не залежите від комунальників і весь час маєте чисту воду. Для того щоб зробити свердловину , можна звернутися в компанії, які виконують дану процедуру. Також ви можете все зробити самостійно. Складного в цьому нічого немає.
Вам знадобиться
  • 2 насоса, 2 бочки, шланги, труби, муфти для труби і кілька 6-ти метрових брусків.
Інструкція
1
Після того як ви приготували все необхідне, беремо лопату і копаємо яму. Вона повинна бути площею приблизно 1 квадратний метр. Глибина повинна складати близько 60 сантиметрів. Довжина труб повинна становити більше 2 метрів. З двох кінців труби нарізаємо різьбу. Далі, коли будемо вводити трубу в землю, з допомогою втулки до неї потрібно буде прикрутити другу трубу, потім третю і так далі, поки не буде досягнута потрібна глибина.
2
У першої труби повинні бути з одного боку зубці. Роблять їх за допомогою болгарки. Друга сторона цієї ж труби повинна бути з різьбленням. Необхідно спочатку на неї накрутити перехідник з кінцевими частиною під ваш шланг. Труби найкраще зробити відразу довгою приблизно в 5 метрів. Ви уникнете проблем з викручуванням перехідника. Також конструкція матиме більшу вагу, що дозволить трубі більш швидко врізатися в грунт.
3
Для початку потрібно зробити з бруса триногу і поставити її над викопаній ямою. До тринозі зверху потрібно приробити ролик, через який буде пропускатися мотузка. Обов'язково закріпіть триногу. Для цього потрібно з'єднати знизу і в середині три ноги між собою тим же брусом. Через невелику відстань від триноги потрібно вбити в землю дерев'яний чи металевий штир. Найкраще заздалегідь подбати про створення барабана. Він необхідний для підняття води з криниці. До нього й прикріплюємо один кінець мотузки. Інший же кінець потрібно прив'язати до труби. Трубу, до якої підключений штуцер, вставляємо в яму.
4
Займаємося бочками. Близько ями потрібно поставити одну бочку на грунт, а іншу, яка зроблена з підручних матеріалів, на висоту верхнього рівня першої бочки. Знизу верхньої бочки необхідно висвердлити отвір і вставити туди трубу з краном. У верхній бочці потрібно зробити фільтр. Для цього підійде звичайна суха трава. Набиваємо її бочку.
5
У нижній бочці перебуватиме насос, який забирає воду і подає її в трубу. Виходить вода знизу труби, при цьому вимивається грунт. Все це потрапляє в яму. Для відкачування каламутній води призначений другий насос. Він здійснює відкачування в верхню бочку. В бочку також потраплятиме частина грунту. Через деякий час потрібно прибрати грунт лопатою. Труба поглиблюватиметься, а грунт виходитиме вгору.