Як порахувати периметр кімнати. Як самому розрахувати периметр кімнати.

Часто у людей під час проведення будь-яких ремонтних робіт виникають певні труднощі в тому випадку, якщо потрібно провести розрахунок периметра кімнати. Повірте, для цього зовсім не треба володіти глибокими знаннями в галузі геометрії і алгебри, досить згадати шкільний курс математики.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - олівець і папір;
  • - нитка.
Інструкція
1
Згадайте, що периметр - це не що інше як сума довжин всіх сторін якийсь геометричної фігури. І чудово, коли та кімната, в якій слід зробити розрахунки, має стандартну форму, скажімо квадрата або прямокутника. У цьому випадку досить згадати шкільну програму. Наприклад, якщо кімната квадратна, то для розрахунку її периметра виміряйте довжину одного боку і отриманий результат помножте на чотири. Підсумкове число і буде периметром вашої кімнати.
2
Знайдіть довжини двох прилеглих стін і суму цих чисел помножте на два, якщо кімната прямокутна. У результаті виходить периметр цього приміщення.
3
Виміряйте всі прямолінійні відрізки і підсумуйте отримані результати, якщо кімната має якусь іншу довільну форму, що досить часто сьогодні зустрічається.
4
Часом буває так, що кімната має форму кола. Якщо ви точно впевнені в тому, що приміщення кругле, то виміряйте його діаметр, тобто відстань від однієї точки кола до іншого, пройшовши через центр. А потім скористайтеся формулою, в якій периметр буде не що інше як діаметр кола, помножений на постійну величину 3,14.
5
Всі вищеописані способи є правильними. Але ось у чому проблема - не завжди приміщення відповідають всім технічним вимогам і стандартам, а саме буває так, що довжина однієї стіни відрізняється від довжини протилежної стіни. Для таких випадків в арсеналі є абсолютно простий і дієвий спосіб розрахунку периметра кімнати.
6
Візьміть звичайну нитку якомога довше, і прокладете її по всій лінії периметра . Те місце, де вона зійдеться з початком відліку, необхідно відзначити. А потім виміряйте отриману довжину. Підсумок цього виміру і буде периметром вашої кімнати.