Як порахувати кількість друкованих аркушів.

У старій літературі з поліграфії термін «друкарський лист» зустрічається досить часто. Зараз він майже вийшов з ужитку. В журналістиці, книжковій справі і деяких інших сферах давно вже прийнято вважати кількість тексту в знаках. Західні і деякі російські видавництва в якості одиниці виміру нерідко використовують кількість слів або традиційний авторський аркуш. Однак іноді виникає необхідність порахувати кількість друкованих аркушів в якомусь виданні.
Вам знадобиться
  • - фактичний розмір друкованого аркуша;
  • - кількість сторінок у виданні;
  • - розмір умовного друкованого аркуша:
  • - лінійка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Умовним друкованим листом прийнято вважати аркуш формату 70х90 см. Загальноприйняті газетні і журнальні формати кратні друкованого аркушу. Наприклад, формат А2 являє собою половину цієї умовної одиниці, А3 - чверть, а А4 - восьму частину. Ці формати повсюдно використовуються і понині. Однак книжкові та журнальні сторінки можуть мати й інші розміри. Крім того, сучасні друкарські технології дозволяють поміщати на одній і тій же площі різне кількість тексту, оскільки можуть застосовуватися різні кеглі і різні варіанти верстки.
2
Обчисліть фактичну площу сторінки точно так само, як ви б це зробили для будь-якого прямокутника. Виміряйте і перемножте довжину і ширину. Записати її можна звичайною математичною формулою S1 = a * b, де S1 - площа існуючої в реальності смуги, а й b - довжина і ширина. Точно так же обчисліть площа друкованого аркуша, помноживши 70 см на 90. Виходить 6300 см2. Для зручності її можна позначити як S2.
3
Знайдіть перекладної коефіцієнт для даного видання. Він являє собою відношення площі фактичної книжкової сторінки або газетної смуги до площі умовного друкованого аркуша. Знайдіть його за формулою k = S1/S2. Отриманий результат досить округлити до сотих.
4
Порахуйте кількість друкованих аркушів у всьому виданні. Порахуйте кількість книжкових сторінок або газетних смуг. Помножте отримане число на коефіцієнт k. Цей спосіб підрахунку зручний для видань, набраних стандартним шрифтом на аркуші зі стандартним же форматуванням.
Корисна порада
З появою комп'ютерних технологій підготовки до друку метод підрахунку текстів друкованими аркушами став дуже неточним. Приблизно до 90-х років вважалося, що на звичайній газетній шпальті формату А3 вміщується близько 16 тисяч знаків. На ділі і тоді найчастіше було не більше 13 тисяч. Сучасна газетна сторінка того ж формату найчастіше містить від 6 до 10 тисяч знаків, а іноді й менше. Тому, для визначення обсягів друкований аркуш використовується вкрай рідко. Значно точніше інша стара одиниця виміру - авторський аркуш. Точний він насамперед тому, що вважається не від площі, а від кількості знаків, що дозволяє вимірювати фактично будь-які тексти. В авторському аркуші міститься 40 000 знаків без пробілів. Для віршованого тексту це 700 рядків. В принципі, цей метод мало чим відрізняється від тих, що використовуються зараз у більшості редакцій, видавництв та агенств.
Авторам статей, журналістам, а також студентам, які пишуть курсові або переводять іноземні замітки, часто доводиться підраховувати кількість слів і символів в набраному на комп'ютері тексті. Цю задачу неможливо вирішити вручну, маючи десяток сторінок інформації. Тому в хід йдуть спеціальні програми і сервіси.
Вам знадобиться
  • - Microsoft Office Word або сервіс перевірки орфографії тексту і підрахунку символів (наприклад, Advego або Знакосчіталка)
Інструкція
1
Однією з найпоширеніших програм для створення і редагування текстових документів є Microsoft Office Word. У версіях цієї програми, починаючи з 2003 року, кількість символів підраховується наступним чином: виділіть фрагмент тексту, в якому потрібно підрахувати символи. Якщо фрагмент не виділений, Microsoft Word підрахує знаки у всьому документі, виключаючи номери сторінок і текст в колонтитулах. У випадаючому меню «Сервис» виберіть команду «Статистика». У вікні буде підраховано кількість символів в тексті або фрагменті тексту, враховуючи і не враховуючи пробіли, а також кількість слів, рядків і абзаців.
2
В версіях Microsoft Office Word 2007 і 2010 внизу екрану, ліворуч, поруч з нумерацією сторінок, на спеціальній панелі вказана осередок з кількістю слів. Клацніть по ній і ви побачите те ж саме вікно з кількістю знаків в тексті, що і в Word 2003 року.
3
Якщо комп'ютер не розташовує пакетом Microsoft Office, можна звернутися до безкоштовних інтернет-сервісів, таких як "Advego" і скрипт «Знакосчіталка» .Сервіс підрахунку знаків та перевірки орфографії "Advego" розташовується за адресою www.advego.ru/text. Копіюйте в нього ваш текст і ви побачите в правому верхньому куті форми для вставки тексту кількість знаків. Якщо натиснути «Перевірити», сервіс підрахує кількість прогалин, слів і ошібок.Скріпт «Знакосчіталка» розташовується за адресою www.8nog.com/counter/index.php. Принцип той самий - вставляєте в порожню форму ваш текст і натискаєте кнопку «Порахувати», після чого в правій колонці сайту бачите результат, виражений кількістю знаків з пробілами та без, а також кількістю слів і пропозицій.