Як визначити несправність помпи.

Водяна помпа - це деталь, що забезпечує циркуляцію рідини в системі охолодження автомобіля. При несправності водяного насоса двигун автомобіля швидко перегрівається і закипає. Своєчасне визначення несправностей помпи дає власнику автомобіля можливість заздалегідь підготуватися до її «смерть» і придбати запасну деталь.
Інструкція
1
Перегрів двигуна автомобіля є одним з можливих показників пошкодження водяній помпи . Поряд з іншими причинами, перегрів двигуна часто пов'язаний з несправністю водяного насоса, дефектом його приводного ременя або пошкодженням крильчатки.
2
Якщо при русі стрілки індикатора температури знаходяться вище середньої позначки, то необхідно включити «піч» машини на всю потужність. Виберіть місце, при необхідності вирулювавши, і зупиніть автомобіль. Заглушите двигун і поторкайте радіатор. Якщо він теплий, то швидше за все, водяний насос автомобіля несправний. Для того щоб переконатися в цьому остаточно, необхідно помацати приводний ремінь помпи . Якщо його температура вище звичайної, можна говорити про те, що несправність визначена.
3
Іншими ознаками пошкодження водяного насоса автомобіля є поява надмірного стороннього шуму і запаху мастильно-охолоджувальної рідини з-під капота.
4
Недостатня циркуляція охолоджуючої рідини також свідчить про поломку водяній помпи . Для швидкої діагностики рекомендується запустити двигун автомобіля на холості оберти. Затисніть пальцем, а потім відпустіть верхній шланг радіатора. Якщо водяна помпа справна. то ви відчуєте поштовх охолоджуючої рідини.
5
Постарайтеся визначити на дотик люфт підшипника помпи . Для цього злегка покачайте вал, взявшись за вентилятор. Великий люфт свідчить про наявність пошкодження підшипників.
6
Також діагностувати несправність водяній помпи можна за допомогою звичайного білого паперу. Розкладіть під автомобілем листи і залиште їх на ніч. Вранці уважно огляньте папір - якщо вона промокла, то це свідчить про протікання насоса. Зелені плями на листах говорять про витоку охолоджуючої рідини.
7
Слід пам'ятати, що водяну помпу рекомендується міняти по проходженні, приблизно, 90 000 км.
Наскільки стало простіше вести господарство, коли в побут повноцінно увійшли пральні машини! Не потрібно більше прати руки в кров, відмиваючи, а потім виполасківая постільна білизна, фіранки або численні чоловічі сорочки. Але пральні машини теж не вічні, і поломки для них - звичайна справа. Найбільш поширена - машина раптом перестає зливати воду. Щоб розібратися, в чому справа, потрібно насамперед перевірити водяній насос машини.
Інструкція
1
Водяний насос, або помпа, пральної машини - пристрій, що відповідає за злив води. Тому повільний слив або взагалі повна його відсутність - перший і основний ознака того, що поломка саме в помпі. Крім цього очевидного симптому, ви можете розпізнати ще й інші: погане виполіскування білизни, відсутність віджиму, зупинка під час полоскання.
2
Для того, щоб перевірити водяній насос, розберіть вашу пральну машину і переконайтеся, що в зливний патрубок не влучили ніякі сторонні предмети або просто бруд. Протестуйте вольтметром клеми насос а, можливо, на них не надходить напруга. Якщо напруга на клемах відсутній, то справа не в помпі, а в Командоапарат: несправні електричні ланцюги, що з'єднують його з помпою. У разі такої поломки найкраще відразу звертатися до фахівця в службу ремонту: ви навряд чи самостійно зможете полагодити ланцюга командоаппарата, а от удар струму цілком можете отримати. Клеми можуть також просто злегка відійти від насос а - тоді, повернувши їх на місце і щільно притиснувши, ви зможете усунути поломку самостійно.
3
Відкрутіть помпу від равлики і перевірте її на наявність пошкоджень. Помпа може тріснути, можуть зламатися або надламаних її лопаті; крім того, на вентиль водяного насос а можуть намотатися сторонні предмети (наприклад, нитки або ворс), в цьому випадку вони будуть ускладнювати рух вентиля, а помпа не працюватиме. Просто відчистите водяній насос і поставте його назад. Якщо причина все ще не знайдена, то покрутіть і похитайте лопаті в сторони: вони не повинні бовтатися (вода могла вимити всю змазку), не повинні вільно крутитися і не повинні обертатися з сильним ускладненням. Якщо ви виявили хоча б одну з трьох неполадок, не витрачайте більше свого часу і викликайте фахівців. Швидше за все, помпу доведеться просто міняти.