Як оформити портфоліо вчителя початкових класів. портфоліо вчителя початкових класів для атестації.

Для атестації на вищу кваліфікаційну категорію або участь у конкурсі професійної майстерності вчителю необхідно грамотно і ефектно представити свою роботу. Саме для цієї мети служить портфоліо - своєрідний творчий звіт. У ньому знаходять своє відображення результати роботи педагога, використання ним сучасних методик і технологій, найцікавіші досягнення у виховній роботі.
Вам знадобиться
  • - інформаційна довідка про педагога;
  • - результати педагогічної діяльності вчителя;
  • - дані про успішність;
  • - результати діагностики учнів;
  • - використання сучасних освітніх технологій;
  • - дані про авторську методику (якщо є);
  • - дані про підвищення кваліфікації та розповсюдженні педагогічного досвіду.
Інструкція
1
Напишіть пояснювальну записку. Вкажіть, з якою метою складається портфоліо , які матеріали містить, чи може воно бути корисно іншим педагогам. Складіть інформаційну довідку. У ній необхідно вказати прізвище, ім'я, по батькові, рік народження, який навчальний заклад закінчив педагог, скільки років працює в системі освіти і в даній школі. Цей документ не є характеристикою, тому повинен бути досить коротким. Вкажіть, чи є у вчителя науковий ступінь, над якою темою він працює. Перерахуйте методичні розробки.
2
Основний показник результативної роботи вчителя - успішність учнів. Вкладіть в портфоліо виписку з класного журналу про підсумкову готової атестації учнів за останні три роки. Уявіть дані про проміжної атестації - наприклад, за чверть або півріччя. Розкажіть про участь учнів у різних конкурсах та олімпіадах, а також результати. Можна прикласти список переможців предметних олімпіад. Якщо є дані діагностики за різними напрямками навчальної діяльності, їх можна включити в цей же розділ.
3
Відзначте, чи використовує педагог здоров'язберігаючих технологій. Якими методиками, що дозволяють зберегти здоров'я дітей, він користується. У цей же розділ можна внести опис класу, зазначивши, наскільки обладнання відповідає віку дітей, санітарним нормам, сучасним вимогам безпеки.
4
Розкажіть про сучасні методики, за якими працює вчитель початкових класів . Чи є у нього власні розробки, авторські програми; які цілі вони переслідують; чи достатньо посібників та обладнання, щоб по них успішно працювати. Якщо є авторські посібники, обов'язково це згадайте. Розкажіть про те, яким чином вчитель початкових класів отримує цікавий досвід і поширює свій. Тут можна написати про конкурси професійної майстерності, фестивалях педагогічних ідей, участі в роботі творчих груп і методичних об'єднань і т. Д.
5
Розкажіть про роботу вчителя початкових класів з сім'єю. Можливо, педагог придумав цікаві форми взаємодії з батьків. Наведіть тематику батьківських зборів, розкажіть про сімейні клубах, спільних походах та екскурсіях, роботі лекторію для батьків та інших заходах.
6
Підготуйте ілюстративний матеріал. Це може бути фільм про життя класу, презентація авторської програми, методики або педагогічної концепції, альбоми з фотографіями, аудіозапис уроку, грамоти та дипломи учнів та багато іншого. Оформити портфоліо можна як у звичайній папці з документами, так і у вигляді диска. Це залежить від умов конкурсу або атестації.
Корисна порада
Більшу частину портфоліо складає сам учитель початкових класів, проте інформаційну записку можна попросити у директора або завуча.