Як побудувати ставок.

Як приємно в спекотний літній день посидіти біля мальовничого ставу ! Але що якщо на вашій ділянці немає водойми? Зробити ставок можна своїми руками. Треба лише дотримуватися нескладних інструкції.
Інструкція
1
Перш, ніж викопати ставок, треба визначитися з його розташуванням. Важливо, щоб водоймище не перебував під палючим сонцем, гармоніював з навколишнім пейзажем і було добре видно з дому. Добре, якщо поруч будуть рости дерева, які дадуть тінь. Коли оптимальне місце для ставу знайдено, треба намітити його форму і розміри. Це робиться за допомогою мотузки.
2
Потім треба викопати котлован під ставок. Слідкуйте, щоб кут схилу не перевищував 30 °. Інакше грунт з часом сповзе і засипле ставок. Очищайте дно котловану від коренів та інших предметів: каменів, сміття. Вони можуть пошкодити плівку. Можна зробити рельєфне дно, викопати котлован ступенями. Тоді в ставку буде мілководді, середня і глибока частини. Якщо десь глибина достігент метра, в ставок можна буде запустити рибу, вона зможе там перезимувати.
3
Після цього треба застелити дно і боки котловану спеціальною плівкою. Вона продається в спеціалізованих магазинах. Стики плівки слід склеювати водонепроникним клеєм. На берега ставу потрібно зробити напуск з плівки. Плівку потрібно закріпити, присипавши землею з котловану. Потім слід покласти мальовничі камені. Вони прикрасять ставок і зафіксують плівку. Ставок можна декорувати на свій смак: посадити рослини, насипати гальки або піску.