Як в'язати еластичну гумку. Як в'язати еластична гумку спицями.

Гумка - один з найважливіших елементів багатьох виробів, пов'язаних спицями. Більшість моделей одягу не обходиться без цього простого, але функціонального візерунка трикотажного полотна. Він може служити стягивающей деталлю виробу або створювати основне полотно. Досвідчені умільці мають свої секрети, що дозволяють зробити еластичну гумку особливо акуратною і зручною у використанні.
Вам знадобиться
  • - біла товста нитка;
  • - червона тонка нитка;
  • - спиці №№ 2,5 і 2.
Інструкція
1
Потренируйтесь у в'язанні еластичною гумки різними способами та оцініть отримані зразки. Працюйте на прямих спицях, послідовно чергуючи лицьову і виворітну петлі. У вас вийде так звана гумка 1х1. Залежно від кількості що беруть участь у роботі петельок, еластичне полотно може називатися 2х2 (2 лицьові - дві виворітні); 3х1 (3 лицьові і 1 виворітна) і т.д.
2
Деякі вироби при простому чергуванні певної кількості лицьових і виворітних петель виглядають досить ефектно і без химерних візерунків. Приміром, з гумки 3х1 або 4х1 можна виконати спідницю або водолазку - речі вийдуть гарні, будуть розтягуватися в дві сторони і лежати по фігурі «в обліпку».
3
Спробуйте пов'язати гумку за допомогою допоміжної пряжі, щоб вийшов особливо рівний і еластичний нижній край виробу. Для цього вам знадобиться основна біла пряжа і більш тонка нитка яскравого контрастного кольору, щоб вона впадала в очі (наприклад, червона). Візьміть пару прямих спиць №2,5 та іншу пару №2.
4
Наберіть з червоних ниток на спиці №2 вдвічі меншу кількість петель, ніж це необхідно для створення полотна. Наприклад, замість 20 петель на спицях повинен виявитися всього десяток.
5
Беріться за перший ряд еластичного краю в'язання, ввівши в роботу білу нитку. Спочатку зніміть кромочную петельку, потім виконайте виворітну. Далі підуть: накид, виворітна петля і знову накид.
6
Закінчіть ряд за зразком. Якщо в роботі бере участь парна кількість петель, то завершальними стануть накид і кромочная петля, якщо ж непарне - то накид, виворітна і крайова.
7
Виконуйте другий ряд в'язання по візерунку: нижчестоящі виворітні петлі пров'язуйте лицьовими, а накиди знімайте непровязаннимі, як якщо б вони були звичайними виворітними петлями. При цьому робоча нитка повинна розташовуватися тільки перед петелькой!
8
Повторюйте в'язання третього і четвертого рядів за прикладом першого і другого, поки не вийде смуга полого здвоєного полотна. Тепер вам потрібно ввести в роботу спиці № 2,5 і в'язати з п'ятого ряду еластичну гумку 1х1.
9
Коли в'язане еластичне полотно буде завершено, можете акуратно витягнути допоміжну нитку. Відкриті витягнулися петельки по кромці роботи розпустіть - і перед вами ідеально рівна, добре розтягується, кромка в'язаній гумки.
Корисна порада
Зверніть увагу на те, що при в'язанні еластичною гумки на прямих спицях необхідно в особовому ряду виконувати чергування особових і виворітних петель; в виворітних рядах слід уважно оцінювати нижчестоящі петлі і працювати згідно візерунку. При роботі на кругових спицях виворітних рядів не буде - просто в'яжіть всі по одному зразку.