Як збільшити тягу печі. ворота з профнастилу своїми руками.

Сиза імла в кімнаті, сльозяться очі і головний біль - ось незмінні супутники поганий тяги печі . Не дивно, що хороша тяга є одним з головних критеріїв якості печей. Однак навіть хороша піч після деякого часу експлуатації може почати диміти. В цьому випадку потрібно знайти причину погіршення тяги і усунути її.
Вам знадобиться
  • - дерев'яна рейка завдовжки 4-5 м;
  • - тонка дріт;
  • - пічної цегла;
  • - глина;
  • - інструмент муляра.
Інструкція
1
Усуньте всі щілини в печі - по периметру топкових дверцят і чавунної плити, між отворами в плиті і їх кришками. Якщо плита і кришки мають тріщини або значні деформації, замініть їх новими. Тріщини в цегляній кладці замажте глиною. Не відкривайте поддувочную дверцята занадто широко - особливо при розпалюванні. Це може викликати димление.
2
Зазвичай тяга печі зменшується з плином часом. Це викликано тим, що на стінках димоходів осідає сажа, сужающая їх просвіт і погіршуюча тягу. В цьому випадку необхідно почистити трубу і канали печі . Для чистки труби буде потрібно виготовити нескладне пріспособленіе.Определіте приблизну відстань від краю пічної труби до верхньої димової засувки. Візьміть дерев'яну рейку, що має довжину, що не менше встановленого значення. Просвердлите в її кінці отвір діаметром 3-5 мм.
3
Намотайте на кінець рейки тонкий дріт у вигляді цифри 8. Для цього пропускайте кожен виток дроту через отвір і поперемінно огинає нею рейку то з одного, то з іншого боку. Розмір «вісімки» повинен бути таким, щоб вона проходила в прохід труби впритул до її стінок. В результаті повинен вийти йорж для чищення труби.
4
Влезьте на дах і почистіть виготовленим ершом трубу, багаторазово опускаючи і піднімаючи його на всю довжину димоходу. Під час чистки обертайте рейку навколо осі.
5
Видаліть з печі сажу, обсипалася при очищенні труби і накопичену в каналах самої печі . Правильно складена піч має спеціальні прочістние дверцята, службовці для очистки каналів. Однак зустрічаються печі , в яких вони відсутні. В цьому випадку не залишиться нічого іншого, як виконати отвори самому.
6
Визначте схему розташування каналів і пробийте до них зовні отвори, які дозволять видалити сажу. Розташування димоходів можна визначити по температурі поверхні печі відразу після протопки. В зоні каналів вона буде вищою, ніж в місцях монолітної кладки.
7
Погана тяга може бути викликана недостатньою висотою пічної труби. Цей параметр, всю інформацію про який легко знайти в мережі, визначається розташуванням труби на даху. Однак навіть у тому випадку, якщо висота вашої труби відповідає нормативам, її збільшення однозначно посилить тягу .Доложіте кілька рядів цегли на трубу або наростите її керамічної, асбестоцементной або металевою трубою. В останньому випадку міцно прикріпіть додаткову трубу за допомогою сталевих хомутів до основної.
8
Погана тяга може бути викликана і відсутністю захисного ковпака, що приводить до відсиріванню труби, а іноді і до ефекту «захлопування» її вітром. Якщо ковпак на вашій трубі відсутній, встановіть його.
9
Серед причин поганої тяги може бути і занадто малий внутрішній діаметр димоходу (менше 150 мм) - в тому випадку, якщо він виконаний з круглої металевої, керамічної або азбестоцементної труби. В цьому випадку замініть стару трубу новою - бо? Льшего діаметра.