Як використовувати шари в "Фотошопі".

Шари в графічному редакторі Photoshop являють собою щось на зразок стопки скляних пластинок, на кожну з яких нанесено зображення. Програма дозволяє змінювати ці пластинки місцями, редагувати будь-який з шарів, не чіпаючи інші, і об'єднувати їх в групи.
Вам знадобиться
  • Програма Photoshop.
Інструкція
1
Основне управління шарами здійснюється через палітру шарів, яку можна викликати опцією Layers меню Window. Завантаживши в графічний редактор файл jpg, ви побачите в цій палітрі тільки один фоновий шар. Документи у форматі psd, tiff, а іноді й pdf можуть містити кілька шарів.
2
До фоновому шару неможливо застосувати багато прийомів редагування. Для розблокування шару застосуйте опцію Layer from Background групи New меню Layer. Крім того, цю опцію можна відшукати в контекстному меню, яке виникає після кліка по шару правою кнопкою мишки.
3
Для роботи з зображенням, що складається з одного шару, не обов'язково перетворювати фон в шар. Досить скопіювати шар опцією Layer via Copy з тієї ж групи New. Схожий результат вийде, якщо застосувати опцію Duplicate Layer з контекстного меню.
4
Шари , за винятком фонового, можна міняти місцями. Якщо вам потрібно приховати частину зображення за об'єктом, що знаходиться на іншому шарі, перетягніть мишкою шар з картинкою, частина якої буде прихована під шар з об'єктом, який опиниться на передньому плані. Положенням шарів можна управляти не тільки вручну, але і за допомогою опцій групи Arrange з меню Layer.
5
Нові шари в документі Photoshop створюються не тільки шляхом копіювання існуючого шару. Використавши опцію Layer групи New меню Layer, можна вставити в файл прозорий шар. За допомогою опцій групи New Fill Layer створюються шари, залиті кольором, градієнтом або текстурою, а опції групи New Adjustment Layer дають можливість додати в документ коригуючий шар.
6
На коригуючий шар можна додати один з фільтрів кольорокорекції, список яких з'являється у вигляді меню при створенні шару. Цей фільтр буде впливати на всі видимі шари документа, що лежать нижче коректування. Для того щоб позбавити зображення, що знаходиться на одному з шарів, від впливу фільтра, перемістіть його вище коректування шару.
7
Вміст коректування шару можна міняти. Для того щоб змінити налаштування фільтра, що знаходиться на цьому шарі, застосуйте опцію Layer Content Options меню Layer. Якщо ж вам потрібно замінити сам фільтр, скористайтеся опцією Change Layer Content.
8
Існують ситуації, коли потрібно змінити зображення, частини якого лежать на різних шарах, не порушуючи порядку розташування окремих фрагментів і співвідношення їх розмірів. Для виконання такого завдання виділіть потрібні шари і застосуйте опцію Group Layers. На місці згрупованих шарів з'явиться папка, вміст якої можна трансформувати як єдине зображення.