Як зробити стіни з гіпсокартону з нішами. Як зробити нішу з гіпсокартону.

У сучасному будівництві конструкції з гіпсокартону продовжують набирати свою популярність. І це не випадково. При порівняно невеликій ціні і простоті монтажу цей матеріал дозволяє втілювати найсміливіші дизайнерські ідеї. Останніми роками особливої популярності набули ніші з гіпсокартону . Пристрій таких ніш не вимагає спеціальних знань і устаткування, може бути здійснено самостійно практично будь-яким домашнім майстром.
Вам знадобиться
 • - металеві профілі;
 • - листи гіпсокартону;
 • - саморізи;
 • - електрична дриль;
 • - рулетка;
 • - олівець;
 • - схил;
 • - будівельний рівень;
 • - болгарка або ножиці по металу;
 • - клей;
 • - армована стрічка;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель.
Інструкція
1
Намітьте місце установки стіни з нішею. Зробіть всі необхідні заміри. Розмір ніші буде складатися з товщини аркушів гіпсокартону і ширини металокаркаса. Особливо важливо врахувати це при облаштуванні ніш під побутову техніку - наприклад, телевізор. Розміри ніші повинні трохи перевершувати габарити техніки - це необхідно для доступу повітря до електричних приладів, а також для можливості підведення комунікацій.
2
Розрахуйте витрата будівельних матеріалів і придбайте їх з невеликим запасом.
3
Визначте форму і розмір ніші, зробіть докладний креслення в обраному масштабі. Перенесіть проекцію креслення на стіну, разметив місця кріплення каркаса за допомогою схилу, олівця і рулетки. При необхідності спроектуйте підводку антенного і електричного кабелю, освітлення.
4
Відміряйте від основної стіни відстань, рівну глибині ніші. Прокреслите на підлозі лінію установки аркушів гіпсокартону . Відступите від даної розмітки 13 мм - це товщина листа - і намітьте лінію кріплення профілю.
5
Перенесіть розмітку на стелю, використовуючи схил. Змонтуйте каркас стіни з гіпсокартону , закріпивши напрямні по намічених раніше лініях.
6
Наріжте профіль на відрізки потрібної довжини за допомогою ножиць по металу або болгарки. Прикріпіть їх до вертикальних стійок каркаса, розташувавши навпроти горизонтальних профілів. Для кріплення рекомендується використовувати саморізи. Дані елементи потрібні для фіксації горизонтальних профілів, що утворюють ніші.
7
Змонтуйте контур ніш, з'єднавши вертикальні стійки каркаса стіни перемичками з металевого профілю. При монтажі необхідно ретельно вивіряти положення профілів за допомогою будівельного рівня.
8
Обшийте ніші листами гіпсокартону . Починати слід з бічних стінок, закріпивши їх на каркасі за допомогою саморізів. Ще раз заміряйте розмір прорізів і виріжте листи підходящого розміру. Приклейте їх до основної стіни за допомогою клею. Вибирати клей слід виходячи їх матеріалу основної стіни. Прикріпіть листи гіпсакартона до лицьового боку каркаса.
9
Проведіть оздоблювальні роботи. Для повного вирівнювання стиків при шпаклювальних роботах рекомендується застосовувати армирующую денту. Нанесіть шар шпаклівки за допомогою шпателя. Укладіть сітку-серпянку і дайте стіні просохнути. Нанесіть фінішний шар шпаклівки. Стіна з гіпсокартону з нішами готова.
Гіпсокартон - це гіпсовий лист, який облицьований особливо міцним картоном. Це чудова альтернатива штукатурці і застосовується в обробці стін, стелі, використовується для створення міжкімнатних перегородок, декоративних оздоблень і багато чого іншого. Окремою темою коштує створення стельових конструкцій з гіпсокартону, які не тільки ховають всі дроти і комунікації, а й забезпечують в разі різноманітного монтажу лампочок світловий дизайн кімнати.

Існує кілька типів панелей - звичайні, вогне- та вологостійкі. Вологостійкі містять в осерді домішки, що зменшують поглинання вологи, а картонна поверхня захищена від грибка спеціальним антисептиком. Вогнестійкі панелі містять мінеральне волокно і добавки, що підвищують опірність огню.Дополнітельно виробляються панелі для приміщень з особливими умовами експлуатації, наприклад, звукоізоляційні для концертних залів, а також гнучкі, які дозволяють монтувати криволінійні конструкції сухим способом, без розмочування і сушки під ізгібом.Основной мінус гіпсокартону - чутливість до навантажень. Під вагою він може кришитися і обвалюватися. Крім того, якщо лист буде пошкоджений, відремонтувати його вже не буде можливості, потрібно буде міняти весь лист.

Як робити гіпсокартон?

Робити гіпсокартон можна двома способами - каркасним і з монтажним клеєм .При першому способі листи кріплять на відстані 2-2,5 см. від стіни на каркас з дерев'яних або алюмінієвих рейок, прикручених до стіни на саморізи. Отримане повітряний простір грає роль теплоізоляціі.Важний момент - не клеїти листи встик, оскільки неможливо підігнати їх таким чином, щоб стику не було видно, зазвичай стики замазують шпатлевкой.Правільно робити гіпсокартон на каркасі для виробництва криволінійних об'ектов.Второй спосіб полягає у використанні спеціального монтажного клею. Листи просто приклеюють до очищеної і загрунтованной бетонній стіні. Принцип обробки стиків той же, що і в першому випадку - замазування шпаклівкою.