Як відсвяткувати масленницу з сім'єю.

попередниці одного з найулюбленіших на Русі свят - масниці називали по-іншому - комоедіци і відзначали ще в язичницькі часи в дні весняного рівнодення. Але після прийняття християнства церквою була введено новий свято. Християнська масниця проходить за 7 тижнів до Великодня. Незважаючи на релігійне підґрунтя, в ній збереглося чимало елементів від язичництва - народні гуляння, урочисте спалення Марени-зими і т.д. Але це також було свято, яке намагалися гідно відзначити в кожній родині.
Вам знадобиться
  • - солома або тканину;
  • - клаптики тканини;
  • - нитки;
  • - шматки пряжі або поролон;
  • - тканинні смужки.
Інструкція
1
Почніть святкування масниці з її головного атрибуту - випікання млинців. Напевно у вашій родині існує власний рецепт приготування цієї страви. Спробуйте зробити млинці разом з дітьми. Навчіть їх розмішувати тісто, покажіть, як його слід виливати на сковорідку, перевертати. Обов'язково розповідайте про сімейні традиції, в тому числі і кулінарних, які передаються від одного покоління до іншого.
2
Якщо у вас є така можливість, сходіть з дітьми на снігову гірку або на гойдалки. Непогано провести з ними разом хоча б кілька годин. Пограйте, побігайте, зліпіть зі снігу сніговика, влаштуйте з ними «битва» сніжками.
3
Спробуйте разом з молодшими членами сім'ї виготовити традиційну солом'яну ляльку Марену, яка символізувала зиму. Солому в міських умовах можна замінити іншими підручними матеріалами. Наприклад, зі старого шматка тканини зшийте довгий мішечок і набийте його непотрібними клаптиками, шматками пряжі або поролоном. Ще легше - згорнути в рулон невеликий килимок або «сповити» диванний валик. Перев'яжіть нитками ті місця, де у майбутньої ляльки повинна бути голова і талія.
4
Нарядите ляльку в яскраві клаптики, пов'яжіть їй хустинку. Можна нарізати з тканини смужки, заплести їх косичками і приладнати їх до голови вашої ляльки. Її зовнішній вигляд цілком залежить від вашої фантазії, і діти вам в цьому із задоволенням допоможуть. Після того, як Марена буде готова, поставте її на почесне місце і покладіть перед нею частування - красиво згорнуті млинчики.
5
Крім млинців в ці дні можна готувати оладки, виплавляти з цукру «півників» і навіть робити свої цукерки. Цей процес принесе задоволення і вам, і дітям. У ці дні слід частіше балувати малюків різними сластями.
6
Запросіть до себе в будинок гостей на млинці, адже масниця відрізняється надзвичайним гостинністю і частуваннями друзів і близьких.
7
Обов'язково на цьому тижні відвідайте своїх батьків та інших родичів, а також запросіть їх до себе. Розкажіть дітям про те, що в дні масниці люди «викидали за поріг» старі образи, і намагалися примиритися з родичами, якщо з кимось із них раніше не складалися відносини. У це свято необхідно пробачити всі образи і вільні й невільні образи.
8
Зберіться в останній день масниці всій сім'єю і влаштуйте святкову церемонію зустрічі батьків. Одягніть дітей в якісь святкові наряди; можна розучити з ними відповідні для цього випадку вірші, приказки. Доручіть їм винести своїм дідусям і бабусям млинці на расписном підносі.