Як закріпити батик.

Фарбу на батику можна закріпити двома способами: праскою і парою. Вибір того чи іншого залежить від використовуваного барвника. Зазвичай це вказується на упаковці, але також ви можете проконсультуватися у продавця.
Вам знадобиться
  • - праска;
  • - газети;
  • - аркуш білого паперу;
  • - велика каструля;
  • - вода.
Інструкція
1
Якщо ви розписували тканина в техніці гарячий батик, перш ніж приступати до закріплення барвника, приберіть з вироби віск. Спочатку потрібно видалити весь віск механічно, тобто струсити, відшкребти і отколупнуть. На рівну поверхню покладіть газету в декілька шарів. Покладіть на неї тканину. Поверх вироби покладіть ще одну газету.
2
Пропрасуйте газету праскою, на неї повинен перейти віск з тканини. Кілька разів міняйте листи, поки на них не буде проступати віск. Тепер можна закріплювати барвник на тканини.
3
Якщо ви використовували фарбу, яку можна закріпити праскою, то достатньо пропрасувати виріб після того, як барвник повністю висохне.
4
Щоб закріпити фарбу паром, після того як ви закінчите розпис тканини, візьміть аркуш паперу, величиною на кілька сантиметрів більше вироби. Розкладіть розписану тканину на папері. Згорніть її в рулон. Намагайтеся, щоб не вийшло складок. Потім поверніть рулон «равликом». Перев'яжіть ниткою.
5
Підберіть каструлю (або іншу ємність) такого розміру, щоб «равлик» могла поміститися в верхній частині, не торкаючись її кришки і стінок. Прив'яжіть згорток до країв каструлі шнурком.
6
Налийте в ємність воду. Робіть це обережно, по стінку. Кількість води має бути таким, щоб при кипінні на виріб не потрапляли краплі води, в іншому випадку на ньому з'являться плями і патьоки.
7
Накрийте пледом або ковдрою, яке буде вбирати конденсат, потім накрийте все кришкою і поставте на вогонь. Запарюють розписану тканину протягом півтора-двох годин. Зніміть з плити і дайте воді охолонути. Вийміть загорнуту в папір тканину. Приберіть папір. Прополощіть виріб у теплій воді, а потім і в холодній. Висушіть і пропрасуйте праскою.
8
Якщо закріпити барвники на тканини подібним чином, то тканину можна буде прати. При першому полосканні вода забарвиться, це змивається не вбереться фарба.