Як зав'язати нитку в вузол. Як на голці з ниткою вузол зав'язати.

Просмикнути нитку в голку давно перестало бути проблемою, для цього винайдені спеціальні інструменти - нітковдевателі. А ось для того щоб зробити красивий і непомітний вузлик на кінці нитки, швейна промисловість поки не запропонувала ніяких «помічників». Щоб вузлик вийшов рівний, чи не кошлатий, без стирчить нитки, доведеться потренуватися.
Інструкція
1
Щоб однією рукою зав'язати вузлик прямо на кінці, обмотайте нитку навколо вказівного пальця на два-три оберти так, щоб її кінчик не стирчали, скачайте отримані витки і затисніть їх між великим і вказівним пальцями. Скрутіть їх в одне колечко такими рухами пальців, немов ви крутите олівець або соліть їжу, і зробіть у вузол, плавно потягнувши за нитку .
2
Якщо ж кінчик залишився стирчати, спробуйте видозмінити техніку: у вільному польоті зав'яжіть простий вузол, маленький хвостик затисніть пальцями лівої руки, а правою рукою скачайте вузол до самого кінця нитки - вузол встане точно в тому місці, де ви побажаєте.
3
Зовсім просто незатянутой вузол «ганяти» по голці, щоб «прицілитися» для його розташування. Заправте нитку в голку, потім пов'язуєте вузлом два кінчика нитки, де вам зручно, але не затягуєте, цю ж голку вставте у вузол і затягніть його прямо на голці. Тепер лівою рукою візьміться за нитку , а в правій відводите в сторону голку з вузликом на ній. Все, вузол «побіг», вам залишилося тільки вибрати місце для нього - на самому кінці нитки.
4
Якщо «скачаний» вузол вам не піддався, зробіть «повітряний» вузлик. Складіть нитку вдвічі, просмикніть в голку, зробіть перший стібок, після якого проденьте нитку в петлю. Швидкий, простий і непомітний вузлик готовий.
5
Щоб не зав'язувати вузол зовсім, приступаючи до шиття, притисніть пальцями лівої руки кінчик нитки до тканини і зробіть через нього на місці три-чотири щільних стібка. Це закріпить його і стане своєрідним вузликом. Але такий метод підходить тільки для щільних тканин.
Корисна порада
Якщо «наука вузлика» вам дається важко, а вузол на нитці і раніше виходить «хвостатим», просто скористайтеся гострими ножицями, щоб обрізати зайвий кінчик. Можна підпалити його запальничкою - так ваш вузлик НЕ розплутається зовсім, особливо на шовковій нитці.