Як наростити ясна.

Погана екологія, неправильне харчування, стреси можуть негативно позначитися на здоров'ї ясен. Це може призвести до рецесії - зниження рівня ясен по поверхні кореня зуба. Таким чином, з'являється необхідність у її нарощуванні. Як правило, це роблять пародонтологи. Але спробувати повернути ясна на місце можна і самостійно.
Вам знадобиться
  • Вітаміни, оливкова або масло обліпихи, пародонтологічних мазь і зубна паста, м'яка зубна щітка, лікувальні трави.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що ясна припухла, кровоточить, її рівень змінився, необхідно терміново вживати заходів. Почніть пити вітаміни, адже перша ознака хвороби ясен - їх нестача в організмі. Купіть в аптеці спеціальну пародонтологічних зубну пасту і мазь для ясен. Зуби краще чистите м'якими зубними щітками вимітаючими рухами зверху вниз. Регулярно полоскайте порожнину рота відварами різних трав. Це може бути ромашка, кора дуба, шавлія або кропива. Після всіх процедур на ніч робіть масаж ясен по кілька хвилин із застосуванням оливкової або обліпихової олії.
2
Якщо самостійно зупинити рецесію не вдалося, зробіть знімок зуба з запаленої яснами і зверніться до пародонтологу. Він по знімку визначить складність ситуації і запропонує подальші заходи з нарощування ясна. На ранній стадії захворювання, коли рівень кісткової тканини під яснами не знизився більше, ніж на півтора міліметра, лікар-пародонтолог призначить безопераційні методи лікування. Наприклад, чистка каменів ультразвуком, лікарські примочки для ясен, уколи антибіотика, щоб усунути запалення. Такі процедури повинні привести до нарощування ясна і поверненню її на колишнє місце.
3
Якщо знімок показав, що рівень кісткової тканини під запаленої яснами помітно зменшився, доведеться вдатися до більш кардинальних методів лікування. Пародонтологи в таких випадках пропонують клаптикову операцію. Вона полягає в тому, що хвору ясна отслаивают і нарощують кісткову тканину під нею. Потім ясна зашивають. У випадку, якщо операція виявиться успішною, утворюється кісткова тканина, на яку в подальшому наросте ясна до свого нормального рівня. Пацієнту в такому випадку слід повністю виконувати приписи лікуючого лікаря і не забувати робити масаж, як би розтягуючи ясна , щоб вона повернулася в своє нормальне положення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=31F7wmekT2U