Як навчитися ставити запитання.

Без вміння грамотно задавати питання результативною дискусії не вийде. За допомогою питань можна переконати співрозмовника в чому завгодно. Причому він прийде до цього самостійно, просто відповідаючи вам.
Інструкція
1
Окресліть тему, в рамках якої ви будете діяти. При бесіді жодне питання не повинен виходити за ці рамки, інакше ви можете зазнати невдачі і навіть втратити повагу в очах співрозмовника. Перед зустріччю підготуйте список приблизних питань. Це не означає, що в процесі бесіди у вас не повинно виникати та інших зауважень. Таким чином ви створите «загальну канву» дискусії.
2
Задавайте відкриті питання , якщо ви зацікавлені в подальшому продуктивному співробітництві з співрозмовником. Відкрита форма питання не припускає, що ваш опонент повинен вибирати між «так» і «ні». Такі питання менш категоричні і не викликають відчуття допиту.
3
Удайтеся до побудови дзеркальних питань, якщо ви хочете, щоб співрозмовник подивився на сформовану ситуацію з іншого боку. Для цього повторіть сказану ним фразу з питальній інтонацією. Велике значення тут відіграє ключове слово. Ви повинні виділити ту частину питання, яка є найбільш важливою. Наприклад, ваш співрозмовник сказав, що більше ніколи не буде виконувати роботу, яку ви йому доручаєте. Ви можете зробити акцент на «більше ніколи», на «не виконувати» або на «він не виконуватиме». Так ключове слово додасть сенсу всьому вашого запитання.
4
Задайте опонентові естафетний питання, якщо перед вами стоїть необхідність обернути ситуацію на свою користь. Для цього слід вкрай уважно слухати свого співрозмовника. Суть таких питань полягає в тому, щоб випередити свого опонента і висловити своїми словами його точку зору. Такий прийом гарний з кількох причин. По-перше, він дозволяє продемонструвати, що ви дійсно слухаєте співрозмовника, по-друге, ви можете трохи змінити первинний сенс всього сказаного раніше вашим опонентом.