Як зв'язати чоловічий пуловер.

В'язані спицями чоловічі пуловери не втрачають актуальності, адже ручна робота завжди оригінальніше самого ошатного промислового виробу. Спробуйте зв'язати модель найпростішої форми і нехитрого рельєфу. Візерунок «плетінка» і прямокутні деталі крою створять вашому коханому зовні грубуватий, мужній образ. Якщо поєднувати просту в'язку з ніжним матеріалом (типу кашеміру або вовни мериноса), то ви отримаєте приємне в носінні стильне виріб.
Вам знадобиться
  • - спиці №№2,5 і 3,5;
  • - 700 г кашеміру або вовни мериноса;
  • - 2 булавки;
  • - штопальна голка;
  • - сантиметр.
Інструкція
1
Наберіть на спиці № 2,5 петлі для вив'язування гумки чоловічого пуловера - це майбутня нижня кромка спинки. Число петель має бути кратним 6, плюс 3 додаткові петлі для симетрії візерунка та ще 2 кромочні. Приміром, для спинки вироби розміру 52 буде достатньо 23 початкових петель.
2
Зробіть еластичне полотно гумкою 3х3 (3 лицьових і 3 виворітних петлі) в 6 сантиметрів заввишки. Потім в'язати слід на спицях більшого розміру - № 3,5. У першому особовому ряду починайте виконувати візерунок «плетінка».
3
Спочатку робіть тільки лицьові петлі (до кінця ряду), потім таким же чином ви пров'яжете всі непарні ряди до двадцять першого (див. Пункт 6).
4
У другому (а потім і в інших парних рядах, з четвертого по десятий) - починайте послідовно чергувати 3 виворітні з 3 лицьовими петлями.
5
З дванадцятого ряду (в подальшому - також у всіх непарних рядах з чотирнадцятого по двадцятий) в'яжіть, навпаки, 3 лицьові, 3 виворітні і т.д.
6
У двадцять першому ряду основний узор чоловічого пуловера повторюватиметься за зразками першого-двадцятого рядів.
7
В'яжіть спинку вироби прямим полотном без заокруглення пройм рукавів і вирізу горловини на потрібну висоту. У наведеному прикладі висота основної деталі крою (не включаючи гумку низу) становить 57 см.
8
По досягненні цієї величини замість основного візерунка починайте виконувати гумку 3х3, і зв'яжіть її висотою в 7 см.
9
Коли довяжете спинку пуловера до лінії плечей, залиште в центральній частині деталі відкриті петлі і надіньте їх на шпильки. Це буде лінією прорізу для голови (в моделі розміру 52 її довжина повинна дорівнювати не менше 24 см).
10
Продовжуйте в'язати виріб гумкою 3х3. Лінію плечей виконайте від різних клубків, потім наберіть відсутні повітряні петлі і зв'яжіть еластичне полотно в 7 см.
11
У вас вийде верхня кромка переду пуловера. Цю деталь ви будете в'язати зверху вниз за зразком спинки.
12
Відміряйте з боків основних деталей крою чоловічого пуловера пройму для рукавів шириною приблизно в 44 см (22 см на спинці і стільки ж на переді; центр пройм - лінія плечей). Петлі для рукавів набирайте з кромок петель.
13
В'яжіть рукава узором «плетінка» зверху вниз. Щоб деталі вийшли клинчастими, потрібно поступово звужувати полотно з двох сторін. Для цього спочатку в кожному п'ятому, потім в кожному шостому рядах слід спільно провязивать крайні петлі. В результаті у вас 24 рази зменшиться по 1 петлі.
14
Після цього почніть зменшення в кожному п'ятому ряду і 8 разів приберіть по 1 петлі. Коли до закінчення рукава залишиться 6 см, переходите на гумку 3х3 і закрийте петлі останнього ряду.
15
Приміряйте Дов'язати виріб. Якщо вам вдалося правильно пов'язати пуловер, зшийте його боки і рукава з виворітного боку.
16
Закрийте відкриті петлі з шпильок кеттельним швом: виводите голку і нитку то ззаду через петлю, то спереду назад - через сусідню нитяну дужку. Хвилеподібний шов буде притискати сусідні стінки петель - проріз для голови буде виглядати завершеним.