Як малювати стрічки.

Всілякі шнурки, зав'язки і стрічки звичайно є незначною частиною малюнка. Незважаючи на це, неуважне до них відношення може зіпсувати готову картину - неправильно намальована дрібниця буде кидатися в очі. Щоб навчитися зображати цю тонку смужку тканини, спробуйте намалювати стрічку як частина загальної композиції і як самостійний об'єкт.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - фарби;
  • - кольорові олівці.
Інструкція
1
При промальовуванні стрічки в складі великої картини важливо правдоподібно передати її форму - вона повинна відповідати формі предмета, на якому зав'язана. Накресліть згорток у вигляді паралелепіпеда. Його передні грані повинні бути паралельні між собою і паралельні верхньої задньої стороні. Бічні сторони знаходяться під різним кутом до центральної осі. Заміряйте нахил за допомогою методу візування і перенесіть в малюнок.
2
Тонкими олівцевими лініями позначте обриси стрічки , якій перехоплений згорток. З боків паралелепіпеда краю стрічки строго перпендикулярні центральній горизонтальній осі. Лінія тасьми по довгій стороні згортка паралельна довгою грані. На короткій стороні це співвідношення має бути порушено.
3
Як можна точніше передайте форму банта. Орієнтуйтеся на темні смужки, які нанесені по кромці стрічки . Не забудьте промальовувати форму вузла, щоб малюнок виглядав природно.
4
Раскрасьте стрічку акварельними, акриловими або гуашевими фарбами. При цьому враховуйте розташування джерела світла. Якщо світлотіні будуть намальовані неправильно, форма стрічки візуально спотвориться. Визначте найсвітліші ділянки тканини. Це кінець тасьми на передньому плані і майже біла смуга праворуч. Світло-жовтий відтінок фарби нанесіть на ці місця, а потім размойте ці плями чистою мокрою пензликом.
5
Розмальовуйте стрічку зонами, переходячи від світлих до більш темним. Для затемнення вводите в основний жовтий колір синій, зелений і коричневий відтінки. Намагайтеся розфарбовувати начерк якнайшвидше - на мокрому папері фарби будуть змішуватися, створюючи ілюзію гладкої шовковистою тканини.
6
Щоб навчитися зображати форму подібної драпірування, намалюйте стрічку, недбало кинуту на стіл. Спочатку створіть начерк, скопіювавши обриси смужки тканини. Потім розфарбуйте її кольоровими олівцями. Так ви зможете передати фактуру переплетених ниток. Напрямок штриха повинно повторювати форму кожного вигину стрічки . Щоб зобразити новий відтінок на зламі або в тіні, наносите штрихування олівцями різного кольору в безпосередній близькості. Візуально кольору будуть смеіваться. Насиченість і товщину штриха збільшуйте по мірі наближення до переднього плану.