Як малювати плечі.

У розмовній мові під плечем зазвичай мають на увазі відстань від шиї до плечового суглоба. Однак більш точне значення терміна увазі ділянку руки від цього суглоба до ліктьового згину. Він оточений великою кількістю м'язів. Якщо ви хочете навчитися реалістично зображувати людину, вивчіть і замалюйте цю частину тіла.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - палітра;
  • - кисті.
Інструкція
1
Намалюйте осі, на яких буде побудований малюнок. Відрізками можна умовно зобразити кістки руки, навколо яких вам потрібно намалювати форму. За допомогою візування виміряйте пропорційне співвідношення всіх частин руки і тулуба, зафіксуйте результати на малюнку.
2
Приблизними контурами позначте обриси лівої руки. Товщина руки біля основи плеча вдвічі менше довжини плечової кістки. У напрямку до ліктя рука поступово звужується.
3
Довжину руки до ліктя розділіть навпіл. Верхню половину займає дельтоподібний м'яз. Вона добре проглядається на фотографії. Намалюйте її форму, що нагадує трикутник. Верхню частину м'язи зробіть більш опуклою - вона повинна виступати за межі плечового суглоба і як би охоплювати його.
4
Відступіть від вершини трикутника приблизно на чверть його довжини. Тут внахлест розташовується двоголовий м'яз плеча. Оскільки вона не напружена, рука в цьому місці має плавне округлу форму. Так само виглядає і триголовий м'яз на нижній стороні руки. Намалюйте її трохи більш опуклою біля основи.
5
Щоб передати обсяг об'єкта, заштрихуйте його або заповніть фарбами. Більш м'які обриси і плавні переходи кольору вийдуть, якщо ви оберете акварель або акрил. Змішайте в палітрі відтінки сепії, червоного, жовтого, цегляного в таких пропорціях, щоб вийшов колір шкіри. Зробіть кілька «порцій» змішаних фарб різної насиченості. Спочатку зафарбуйте найсвітліші ділянки - біля ліктя і вздовж лівого боку дельтоподібного м'яза.
6
Більш насиченим відтінком заповніть нижню поверхню плеча. У міру наближення до кордонів м'язи тінь повинна поступово ставати темніше. Нанесіть напівкруглі мазки темно-коричневого біля ліктя. У центр дельтоподібного м'яза додайте трохи сірого. У її заснування на плечовому суглобі намалюйте саму темну, майже чорну тінь.
Корисна порада
Намагайтеся точно копіювати форму ділянок, пофарбованих різними тонами. Так ви «виліплює» форму об'єкта.