Як зв'язати іграшку-квітка гачком.

В'язані іграшки - прекрасна розвага для дитини. Вони сприяють розвитку дрібної моторики пальців, дарують неповторні тактильні відчуття, екологічні і безпечні. А крім того вони зберігають у собі тепло рук мами, що зв'язали їх з турботою і любов'ю. Спробуйте виготовити квітка-брязкальце - вона напевно сподобається вашому малюку.
Вам знадобиться
  • - бавовняні нитки двох кольорів;
  • - гачок;
  • - наповнювач для іграшки.
Інструкція
1
Виберіть відповідну пряжу. Найкраще в'язати іграшки з бавовняних ниток середньої товщини. Виберіть два контрастних відтінку - наприклад, білий і червоний. Перед роботою перевірте, чи не линяють чи нитки, адже малюк обов'язково захоче перевірити нову іграшку на зуб.
2
Почніть роботу з центру майбутньої іграшки, червоною ниткою. Зв'яжіть три повітряні петлі і зімкніть їх у кільце. Другий і наступний ряди вив'язувати по колу стовпчиками без накиду. Три ряди в'яжіть червоною ниткою, наступні чотири продовжите білою. Прикінцеві три ряди знову в'яжіть червоним.
3
Зв'яжіть ще одне коло, діючи за вищеописаною схемою. Складіть обидві деталі і скріпіть їх, пров'язуючи по краю стовпчиками без накиду. Чи не закривши обв'язку на три сантиметри, перервіть роботу і наповніть заготовку наповнювачем - крупою, горохом, бавовняної ватою або пластиковими кульками.
4
Від вибору наповнювача залежить вага іграшки та її призначення. Ячна крупа перетворить в'язаний квітка в цікаву шарудіння, пластикові кульки зроблять з нього брязкальце, а іграшки, наповнені ватою, можна підвішувати до саморобного мобіля над коляскою або ліжечком.
5
Готову круглу подушечку перетворите в красиву квітку. Візьміть червону нитку і вивяжіте з першої петлі п'ять стовпчиків з накидом. Пропустіть три петлі, а з четвертої вивяжіте ще співати таких же стовпчиків. Таким чином закінчите весь ряд. Вийде квітка з округлими пелюстками-бахромою.
6
Можна вив'язати пелюстки інакше. По краях подушечки-заготовки покажіть вузлики. Простягніть нитку через стовпчик останнього ряду, вивяжіте чотири повітряні петлі і закріпіть їх у тій же петлі стовпчиком з накидом. Такі вузлики в'яжіть через кожні чотири петлі. У вільні проміжки прикріпіть тієї ж ниткою пластмасові або металеві дзвіночки з міцним «вушком».
7
Прикрасьте подушечки-серединки квітки. Їх можна вишити, зобразивши усміхнений «смайлик» чорними нелинючі нитками. Спробуйте пришити на подушечку міцні кістяні гудзики - дитина буде їх обмацувати, тренуючи дрібну моторику пальців. Якщо ви плануєте підвісити квітка над ліжечком, прикріпіть до нього шнурок, пов'язаний з ланцюжка повітряних петель.