Як підшити валянки.

Валянки - дуже зручна і тепле взуття. Вони рятують нас під час морозів. Але іноді валянки зношуються. Тоді їх можна підшити, і вони прослужать ще довго. Підшивати можна і нові валянки - щоб вони були тепліше і міцніше.
Вам знадобиться
  • Шило, дві великі голки, наперсток, суворі нитки, натерті воском, повсть товщиною 15-20 мм або халяву старого валянка, крейда.
Інструкція
1
Для початку треба зробити підошву для підшивки. Поставте валянок на повсть, окресліть його контур крейдою. Виріжте підошву, відступивши вперед від контуру на 5 мм. Підошву треба прошити в середині і по контуру ступні в 30 мм від країв. Для цього проколіть в ній дірочки шилом і протягати одночасно обидві голки в отвори зверху і знизу. Стібок повинен складати 10 мм, нитки треба затягувати після кожного стібка. Далі підошву прошивають (прострочують) одночасно обома голками, уколюючи їх зверху і знизу в отвори ,. попередньо проколоті шилом. Нитки затягують після кожного стібка довжиною 10-12 мм.
2
Одягніть валянок на колодку. Якщо ні колодки, валянок можна щільно набити папером або газетами, старими ганчірками. Закріпіть на валянку нову підошву, скріпивши її з боків, а також на шкарпетці і п'яті. Це робиться за допомогою голки з ниткою. Їх простягають в отвори, проколоті шилом, і нитка зав'язують вузликом. остаточно пришити підошву до валянку можна двома голками, за тим же принципом, що підошва прошивалася. Стібки треба робити по напрямку до себе, довжиною 10 мм.
3
Якщо ви носите валянки з калошами, можна пришити до них шкіряний задник. Для початку крейдою прокреслите на валянку його бажаний силует. Потім притисніть шматок шкіри до контуру, на ньому залишиться слід. Скроїти задник по контуру, прикріпіть його до валянку БуЛавочка або гвоздиками (отвори треба проткнути шилом заздалегідь), а потім остаточно пришийте - як і устілку.
Ведення бухгалтерської звітності - досить копітка заняття. Папки зі рахунками-фактурами по деяким видам договорів повинні зберігатися в організації до десяти років, тому підшивати їх потрібно так, щоб в будь-який момент можна було знайти потрібний документ.
Інструкція
1
Заведіть журнал обліку рахунків-фактур. Вносьте туди все номера документів, які збираєтеся підшивати. Найкраще робити це в електронному вигляді, у спеціальній програмі або в звичайній таблиці Excel. Впишіть номер документа (зазвичай він змішаний - цифровий і числовий) і його дату. Час від часу переносите дані на диски, щоб у разі поломки комп'ютера архів залишився в цілості й схоронності.
2
Заведіть кілька книг обліку рахунків-фактур, якщо в компанії існують не одну юридичну особу. Складаючи документ, одразу давайте йому відповідний номер. Застосовуйте умовні позначення. Наприклад, фактури, оформлені для ВАТ «Золота антилопа», позначайте як 123-ЗА, а для ЗАТ «Падишах» як 123-П. Обов'язково вказуйте номер договору або угоди, до якого був складений даний рахунок.
3
Візьміть рахунок-фактуру, яку потрібно підшити. Проробіть діркопробивачем два отвори. Вставте документ в папку. Використовуйте швидкозшивачі з щільними обкладинками, щоб цінні папери не пом'ялися. Чи не набивайте їх занадто щільно.
4
Другий спосіб зберігання - в файлових папках. Візьміть прозору обкладинку і вставте в неї рахунок-фактуру. Файл помістіть в швидкозшивач і закріпіть спеціальними власниками.
5
На кожну папку нанесіть умовні позначення. Помітьте, рахунки- фактури якого юридичної особи там зберігаються. Напишіть період, за який зібрані документи.
6
Рахунки-фактури старше трьох років відправте на склад. Складіть папки в картонні коробки, які легко пропускають повітря. Вкажіть на стінках кількість скоросшивателей всередині і до якого юридичній особі вони відносяться. В програмі, в якій ви реєструєте документи, помітьте, які з них були відправлені на склад. У випадку потреби завжди можна буде підняти архів і знайти потрібні папери.