Як визначити вологість повітря в приміщенні. Як облаштувати квартиру.

Для того щоб у вашій квартирі або будинку зберігався здоровий мікроклімат, необхідно стежити не тільки за температурою повітря в приміщенні, а й за його вологістю . Сухе повітря може знизити імунітет людини і зробити його вразливим для різного роду простудних захворювань. Тому визначення вологості повітря приміщення є досить важливим завданням.
Вам знадобиться
  • - психрометр;
  • - гігрометр;
  • - термометр;
  • - марля;
  • - психометрична таблиця;
  • - свічка;
  • - сірники;
  • - березова або соснова тріска.
Інструкція
1
Мабуть, найпростіший і надійний спосіб визначення вологості повітря полягає у використанні спеціальних вимірювальних приладів - психрометра або гігрометра. За принципом дії гігрометри поділяються на кілька типів - плівковий, власний, ваговий та інші. Прилад можна використовувати як в житлових, так і в складських приміщеннях, а також в тепличних, скотарських і птахівницьких господарствах.
2
Психрометр дозволяє виміряти як вологість, так і температуру повітря в приміщенні. Пристрій найпростішого кімнатного приладу включає в себе 2 спиртових термометра і таблицю для читання показань. Придбати будь-який з приладів можна в спеціалізованих магазинах.
3
Якщо з тих чи інших причин ви не можете скористатися приладами, але у вас є психометрична таблиця, то для визначення вологості повітря можна скористатися кімнатним ртутним термометром. Виміряйте температуру повітря в приміщенні і запишіть показання. Візьміть марлю і намочіть її у воді. Щільно оберніть головку термометра і залиште на 10 хвилин. Зніміть показання. Відніміть з першого числа друге. Різниця показань термометра дозволить визначити відносну вологість повітря за спеціальною таблицею.
4
Для визначення вологості можна також скористатися простими народними способами. Наприклад, те що повітря в приміщенні дуже сухе, ви зможете зрозуміти просто спостерігаючи за кімнатними рослинами. Якщо кінчики листя ваших «зелених вихованців» спочатку стають коричневими, а потім засихають або самі листя скручуються і зморщуються, це явно свідчить про нестачу вологи в повітрі. До інших ознак відноситься опадання бутонів і ураження рослин такими шкідниками, як трипси, павутинні кліщі і білокрилка.
5
Візьміть соснову або березову тріску. Покладіть її на підлогу і залиште на тиждень. Спробуйте зламати тріску. Якщо при цьому вона видасть сухий тріск, то в приміщенні занадто сухо. Якщо тріска ламається без всяких звуків, вологість повітря в приміщенні нормальна. Якщо цуценятам тільки гнеться і не ламається, вологість підвищена. Слід зазначити, що такий спосіб вимірювання більше підійде для нежитлових приміщень.
6
Запаліть сірник або свічку і уважно спостерігайте за полум'ям. Якщо полум'я горить строго вертикально, вологість підвищена. При низькій вологості, як правило, полум'я откланяется в різні боки, а навколо нього утворюється малиновий ореол.
Питання визначення вологості повітря повинен хвилювати не тільки фізиків чи синоптиків, але і звичайних людей, особливо в тому випадку, якщо людина більшу частину дня проводить в приміщенні . Адже занадто висока вологість негативно впливає на здоров'я. Саме тому вологість необхідно постійно вимірювати і контролювати.
Інструкція
1
ГігрометрПрінціп дії даного пристрою полягає у визначенні ступеня впливу вологості на спеціальну матерію. Наприклад, власний гігрометр використовує особливість волосся - міняти довжину під впливом вологості. Також існує ще один різновид гігрометра, який використовує органічну плівку. Проте варто пам'ятати про те, що дані пристрої менш точні, в порівнянні з психрометрами. Але в зимову пору року гігрометр - це основний прилад, за допомогою якого можна отримати точні дані про вологість повітря. Крім того, існує ще кілька видів таких приладів: конденсаційний, керамічний, ваговий, електролітичний.
2
Психрометр Використовуючи даний пристрій, ви отримаєте максимально точний результат (відхилення гігрометра - приблизно 5%). Психрометр складається з двох частин - сухого і вологого термодатчика. Вологість одного з датчиків досягається за рахунок того, що він знаходиться в мокрій бавовняної тканини. З плином часу волога випаровується і тим самим охолоджує термометр. Одночасно з цим інший датчик вимірює точну температуру в приміщенні . В результаті отримані дані передаються в спеціальний мікропроцесор, який визначає точну вологість повітря.
3
Проте буває, що таких пристроїв під рукою просто немає. У такому випадку ви можете отримати тільки приблизне значення вологості за допомогою наступного способу. Налив холодної води в невеликий стакан, поставте його в холодильник на 2-3 години (вода повинна охолонути до 3-5 градусів). Потім поставте склянку в ту кімнату, в якій необхідно виміряти вологість (пам'ятайте про те, що він повинен знаходитися якомога далі від опалювальних приладів). Далі протягом 5 хвилин уважно спостерігайте за поверхнею скла: - якщо на стінках склянки утворилися струмочки, то це говорить про високої вологості в приміщенні ; - якщо поверхня залишилася запітнілій, то в приміщенні нормальна вологість; - якщо стінки через 5 хвилин висохли, то це означає, що повітря в приміщенні дуже сухе.
Зверніть увагу
Повний цикл разових вимірювань температур і вологості повітря і швидкості руху повітря в одному приміщенні повинен виконуватися по можливості одночасно в різних рівнях будівлі, не менш ніж три рази в робочий час, в інтервали часу 7-8, 11-13 і 16-17 годин. 3.2.5. Показники мікроклімату в приміщеннях слід вимірювати приладами, відповідними вимогам державних стандартів, які пройшли реєстрацію і мають сертифікат Росстандарта.
Корисна порада
Вимірювання вологості в приміщеннях. Особливість завдання - відстежити зміни відносної вологості при використанні кліматичних приладів: кондиціонерів, зволожувачів повітря і т.п. з метою оцінки ефективності їх використання і установки оптимальних режимів їх експлуатації. Рішення: Для вирішення цього завдання знадобиться прилад, що вміє не тільки вимірювати вологість і супутні параметри (температура повітря, точка роси, температура вологого термометра) ...