Як підключати діоди.

Активні компоненти, в число яких входить діод, відрізняються від пасивних тим, що вимагають підключення до певної полярності. Крім цього, при підключенні діодів необхідно враховувати такі параметри, як прямий струм і зворотна напруга.
Інструкція
1
Катод діода є негативним електродом, а анод - позитивним. Коли напруга докладено до діода саме в цій полярності, його опір стає дуже малим, і може протікати значний струм; а коли у зворотній полярності, опір стає дуже великим, а струм - настільки малим, що ним можна знехтувати. Але врахуйте, що полярність напруги на виході випрямляча визначається тим, який електрод підключений до джерела напруги. До навантаженні ж приєднується протилежний висновок.
2
Наприклад, якщо на виході однополупериодного випрямляча потрібно отримати напруга, що є позитивним щодо спільного проведення, приєднаєте анод діода до вторинної обмотки трансформатора, а катод - до навантаження. Решта непідключеними висновки, як обмотки, так і навантаження, повинні бути підключені до загального проводу.
3
Двухполуперіодний випрямляч потребують для свого виготовлення двох діодів і трансформатора з відведенням від середини вторинної обмотки. З'єднайте відведення із загальним проводом, а до кожного з крайніх висновків вторинної обмотки приєднаєте по анода діода. Катоди їх з'єднайте разом. Плюсовій контакт навантаження приєднаєте до точки з'єднання катодів діодів, а мінусовій - до загального проводу. Якщо поміняти полярність включення обох діодів, то доведеться поміняти і полярність включення навантаження.
4
Мостовий випрямляч складається з чотирьох діодів. Візьміть два діоди і з'єднайте анод одного з них з катодом іншого, а що залишилися висновки поки нікуди не підключайте. Це буде перша точка подачі змінної напруги. Виконайте те ж саме з залишилася парою діодів, і вийде друга точка подачі змінної напруги. З'єднайте між собою решту катоди, і вийде точка знімання позитивного випрямленої напруги. З'єднайте між собою решту аноди, і вийде точка знімання негативного випрямленої напруги. Мостовий випрямляч, володіючи всіма перевагами звичайного двухполуперіодного, не вимагає наявності у вторинної обмотки відводу.
5
Якщо навантаження чутлива до пульсацій, підключіть паралельно їй, дотримуючись полярності, конденсатор фільтра. Врахуйте, що при цьому напруга на виході зросте (до 1,41 разів). Не перевищуйте наступні параметри діода: максимальний прямий струм (тобто, максимальний струм, який може протікати через діод, коли він відкритий) і максимальне зворотне напруга (тобто, напруга, прикладена до діода, коли він закритий). Не торкайтеся висновків деталей, що знаходяться під високою напругою (такі можуть матися і у вторинних колах), а в схемах, які не розв'язаних від мережі - висновків взагалі будь-яких деталей. При наявності фільтрів, перед дотиком до деталей після знеструмлення розряджайте конденсатори.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=k94bBRV3hQY