Як розрахувати плече.

При в'язанні на спицях створюються різні деталі крою моделей пуловерів, суконь, кофт і інших виробів з лінією плечей. Вони можуть мати прямокутні форми спинки і переду, або оформляються так званим плечовим скосом. Щоб одяг виглядала більш витонченою, по праву і ліву сторонам її верхній частині потрібно поступово збавляти петлі. Важливо правильно розрахувати послідовність цих убавленій, тоді виріб точно ляже по фігурі.
Вам знадобиться
  • - лінійка;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - зразок в'язання;
  • - прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Накресліть на папері схему майбутнього убавленія петель для створення похилої лінії плеча. Досить зобразити тільки праву частину викрійки. До неї увійде половина горловини полички, а також малюнок бажаного скоса плеча одягу. Інші деталі (одну передню ліву і дві задні частини плеча) вам буде легко виконати за цим шаблоном.
2
Всередині креслення слід побудувати прямокутний трикутник. Його гострий кут утворюється у точки початку убавленія петель для скоса плеча; проведіть звідси рівну горизонтальну лінію. З верхньої точки нахилу (як правило, вона одночасно є верхньою точкою виріз горловини вироби) проведіть перпендикулярну лінію. Горизонталь і перпендикуляр перетнулися - трикутна фігура для розрахунку плеча готова.
3
Уточніть щільність в'язання по готовому зразку, виконаному основним трикотажним візерунком. У вас має вийти квадратний шматочок полотна 10 на 10 см. Важливо знати, скільки виїзних рядів становить одну сторони цього квадрата (висота), і скільки петель входить в його іншу сторону (нижня частина).
4
Підрахуйте по підставі намальованого трикутника для розрахунку плеча кількість петель, які вам потрібно закрити при вив'язування косій лінії. А по висоті цієї фігури ви дізнаєтеся кількість рядів, в яких закривають петлі. Зверніть увагу: петлі правого плеча ви будете закривати тільки на початку лицьових рядів, а лівого - навпаки, на початку виворітних. Тому одну групу петель доведеться закрити через ряд.
5
Коли ви пров'яжете два ряди полотна, з боків з'явиться кромочная косичка. За кількістю цих кіс можна побачити, скільки петель потрібно закривати за один прийом. Для цього загальна кількість петель кожного плеча (вони входять в основу трикутника) потрібно розділити на кількість кісок, розташованих по висоті трикутної фігури.
6
Спробуйте розрахувати зменшення петель для нахилу плеча на конкретному прикладі, і складна на перший погляд система розрахунку стане наочною. Приміром, в основу трикутника у вас входить 39 петель, а по його висоті розташовано 16 рядів (або 8 кісок). 39: 8 = 4, а 7 петель увійдуть в залишок. Ці залишилися петлі розподіліть по групах, по одній в кожну. Отже, для в'язання лінії похилого плеча вам необхідно 7 разів закрити по 5 петельок і разок - відразу 4 петлі.
Корисна порада
Щоб нахил плеча вийшов акуратним, без видимих сходинок, скористайтеся таким прийомом. Закрийте на початку виворітного ряду на лівому плечі потрібну кількість петель, а в кінці подальшого лицьового ряду останню пару петельок пров'яжіть як лицьову за передні стінки. Поверніть роботу на виворіт і закрийте наступну групу петель. Таким чином, одна петля полотна буде закрита в кінці поточного ряду, а інші - тільки на початку наступного.