Як зробити макет годин. зробити циферблат картону.

Якщо у вашому будинку є діти, то рано чи пізно доведеться зіткнутися з таким завданням: потрібно буде допомогти дитині навчитися розпізнавати час. У цьому вам зможе допомогти макет годин - пересуваючи разом з вами стрілки саморобних годин, малюк зрозуміє і запам'ятає все набагато швидше.
Вам знадобиться
  • - товстий картон;
  • - шило;
  • - лінійка;
  • - транспортир;
  • - фломастери або маркер;
  • - гвинт і 2 гайки відповідного розміру.
Інструкція
1
Змайструєте циферблат. Для цього виріжте з картону/пластика/дерева окружність, діаметр якої буде залежати від необхідного вам розміру годин. У центрі кола акуратно виконайте шилом невеликий отвір.
2
Нанесіть на циферблат розмітку. Найзручніше для цього користуватися лінійкою і транспортиром. Спочатку прокреслите одну тонку вертикальну лінію від краю циферблата до іншого краю через центр. Потім за допомогою транспортира, закріпивши початкову точку в центрі циферблату, зробіть позначки через кожні 30 градусів (тобто на відмітках 30, 60, 90, 120, 150 і 180 градусів).
3
Переверніть транспортир на чисту половину циферблата і повторіть. Після цього отримані позначки обведіть маркером/фарбами/фломастерами. Кожну з них пронумеруйте в стандартній послідовності від 1 до 12.
4
Зробіть стрілки. Якщо є можливість, використовуйте частини від якихось старих годин. Якщо ж підходящих готових стрілок немає, то виріжте з картону/пластика дві стрілки, однакові за формою, але різні по довжині. Довжина хвилинної стрілки повинна бути на пару сантиметрів менше радіуса вашого циферблата. Годинникова стрілка - на стільки ж коротше хвилинної.
5
У підстави обох стрілок шилом проколіть отвір. Вставте невеликий гвинт спочатку в хвилинну, а потім в годин ую стрілку. Після цього закріпіть стрілки на гвинті гайкою.
6
Прикріпіть стрілки до циферблату. Для цього гвинт зі стрілками вставте в центральний отвір на циферблаті так, щоб стрілки розташовувалися на стороні із зазначеними цифрами. Закріпіть гвинт із зворотного боку годин ще однієї гайкою.
Зверніть увагу
Писати на CD-дисках можна тільки перманентними маркерами: звичайні фломастери будуть розмазуватися і «потечуть» по поверхні.
Корисна порада
При бажанні можна виготовити для годин різні рамки або навіть підставки. Для циферблата можна використовувати старі диски - це і виглядає красиво, і скорочує час виготовлення. Розмір саморобних дитячих годин бажано робити досить великим, особливо для маленьких дітей. У них не дуже добре розвинені рухи рук і пересувати маленькі стрілки маляті буде важко.