Як намалювати рівну зірку.

Рівна п'ятикутна зірка вийде у вас тільки при використанні креслярських інструментів - лінійки, транспортира і циркуля, причому два останні предмета є равнозаменяемимі.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, гумка, лінійка, транспортир або циркуль.
Інструкція
1
Приготуйте потрібні для роботи інструменти і аркуш паперу. Якщо у вас немає циркуля, то використовуйте в роботі транспортир. Намалюйте на папері простим олівцем коло. Для цього використовуйте будь-який предмет круглої форми - чашку, широкий скотч, тарілку, диск для запису та інше. На отриманій окружності лінійкою проведіть горизонтальну лінію, поділивши окружність навпіл. Потім в середині горизонтальної лінії проведіть вертикальну лінію, поділивши коло на чотири рівні частини.
2
Прикладіть до горизонтальної лінії транспортир так, щоб вертикальна лінія проходила через відмітку в дев'яносто градусів. Відзначте кут в сімдесят два градуси і поставте на окружності точку. Потім поверніть транспортир проти годинникової стрілки і встановіть так, щоб він лежав на вертикальній лінії, а горизонтальна проходила через відмітку в дев'яносто градусів. Знову відзначте кут в сімдесят два градуси і поставте крапку на колі. Далі відзначте залишилися точки.
3
За допомогою лінійки побудуйте п'ятикутну зірку , з'єднавши точки. Ластиком зітріть непотрібні лінії. Рівна зірка готова.
4
Рівну зірку можна побудувати за допомогою циркуля. Для цього за допомогою лінійки проведіть горизонтальну лінію. Потім побудуйте вертикальну лінію, яка під прямим кутом перетинає горизонтальну у точці О. З точки О за допомогою циркуля проведіть коло довільного радіуса. Відзначте точки перетину кола і прямих точками V і D.
5
За допомогою лінійки поділіть відрізок DA навпіл і позначте його середину точкою А. Навколо точки А проведіть дугу через точку V так, щоб дуга перетинала горизонтальну лінію. Точку перетину позначте точкою В. Відрізок VB буде стороною п'ятикутника, в який ви впишіть зірку .
6
Починаючи з точки V відзначайте на колі точки правильного п'ятикутника. Поставивши п'ять точок, з'єднайте їх за допомогою лінійки у формі п'ятикутної зірки. Ластиком зітріть непотрібні лінії.
Зірки можна зобразити за допомогою геометричних побудов, використовуючи транспортир, лінійку і циркуль. Для аплікації такий метод цілком підійде. Але на малюнку такі побудови виглядають не дуже-то добре, тому зірочку краще намалювати незалежно від того, скільки у неї променів - 4, 5, 6 або більше.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець.
Інструкція
1
Почніть з п'ятикутною зірочки. Лист можна покласти як завгодно, але якщо ви малюєте зірочку вперше, покладіть його прямо. Так буде легше зрозуміти, куди яку лінію вести. Виберіть на аркуші точку і проведіть від неї вправо і вгору лінію під кутом приблизно 135 °. Велика точність в даному випадку не потрібна, але напрямок необхідно дотримуватися.
2
З точки, в якій опинився ваш олівець, проведіть лінію вправо і вниз так, щоб вгорі вийшов гострий кут. Довжина другої лінії приблизно дорівнює довжині першого відрізка.
3
Не відриваючи олівця, проведіть лінію такої ж довжини вліво і вгору. Кут, який вийшов між другою і третьою лініями, повинен приблизно дорівнювати кутку, розташованому вгорі майбутньої зірочки. Третій кут теж повинні бути приблизно йому дорівнює. Четверту лінію ведіть горизонтально, не відриваючи олівця. Довжина її дорівнює довжині всіх інших ліній. Останню лінію проведіть з правого кута вліво вниз, замкнувши таким чином зірочку .
4
Зірка Давида складається з двох рівносторонніх трикутників. Визначте на аркуші точку. Проведіть від неї вправо горизонтальну лінію. Приблизно визначте середину цієї лінії і уявіть, що ви від цієї точки проводите вниз перпендикуляр. Довжина його трохи менше довжини горизонтальної лінії. З'єднайте кінці горизонтального відрізка з кінцевою точкою перпендикуляра.
5
Приблизно через середину передбачуваного перпендикуляра проведіть ще одну горизонтальну лінію, по довжині рівну першою. Точно так само уявіть, що ви поводите через її середину перпендикуляр, тільки піде він вгору. Точно так само з'єднайте кінці відрізка з самої верхньої точкою перпендикуляра.
6
Якщо ви малюєте феєрверк, то зірочки там можуть бути самої різної форми. Для чотирикутної зірочки можна спочатку накидати квадрат і провести в ньому діагоналі. Представивши одну з діагоналей віссю вузького ромба, намалюйте цей ромб. Намалюйте другий такий же ромб на другий діагоналі. На підставі чотирикутної зірочки можна намалювати і восьмикутну, представивши в якості осей ромбів не тільки діагоналі, але й серединні лінії квадрата.
Корисна порада
Намагайтеся вести лінію рівно, впевненою рукою; Малювати зірочки краще спочатку тонким твердим олівцем, а потім обвести контури. Для цього можна взяти більш м'який олівець, ручку або крейда; На підставі зірочок з 5 і 6 кутами можна намалювати, відповідно, 10- і 12 вугільні. Побудова те ж саме, тільки використовувати необхідно вільні проміжки між кутами.