Як зав'язувати ковзани.

  •  Купувати ковзани потрібно строго вашого розміру або з урахуванням того, що вони будуть одягатися на носок. Врахуйте - ковзани повинні щільно облягати ногу. Разом з тим потрібно перевірити, наскільки вам в них зручно. При примірці в магазині можна зашнурувати ковзани, побути в них якийсь час. Якщо десь щось тисне або тисне - краще поміряти іншу модель. Інакше під час катання спочатку дрібне незручність може викликати дискомфорт, який може зіпсувати враження від катання. Наприклад, якщо язичок ковзанів буде подворачиваться, ви будете відчувати тиск в нозі під час всього катання і ризикуєте натерти мозоль.
  •  Слід також навчитися зав'язувати ковзани. Це важлива умова, оскільки перетягнуті ковзани будуть здавлювати ноги і не давати циркулювати крові. З іншого боку, якщо ноги не зафіксувати, втрачається швидкість і маневреність. Зате збільшується ймовірність придбання натертостей і мозолів. Зашнуровивая ковзани, не потрібно затягувати шнурки в області пальців. Тут потрібне зберегти хороший кровообіг.
  •  Зате вище, на підйомі ноги, слід затягнути тугіше. Нога фіксується і буде нерухома при катанні. А нагорі, у гачків, краще знову послабити шнурівку. Можна навіть залишити самі верхні гачки незадіяними. Таким чином ви досягнете правильної циркуляції крові в нозі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/embed/bScV75i_6yM
Для того щоб кататися на ковзанах з задоволенням, необхідно за ними вчасно доглядати. Як тільки ви почали відчувати втрату балансу, зменшення швидкості обертання, уповільнення ковзання - задумайтеся про заточення ковзанів. Якісна заточка забезпечить прекрасний контроль леза, швидке ковзання, впевненість в катанні.
Вам знадобиться
  • - верстат для заточування;
  • - абразивний круг або камінь.
Інструкція
1
Визначте, що для вас важливіше - стабільність або висока маневреність. Для різних типів катання є різні комбінації радіусів профілю та желобка. Наприклад, якщо ви віддаєте перевагу стиль «метелик», виберіть варіант заточки з подвійним жолобком. При цьому коник затачивают дуже гостро в районі каблука і носка, а в середині - менш гостро.
2
Підберіть оптимальний контур (профіль) леза залежно від необхідної маневреності, швидкості обертання і старту та інших характеристик катання. При цьому, чим вище ваш вага, тим більший контакт контура леза з льодом необхідний. Від радіуса контуру леза безпосередньо залежить стабільність і баланс, чим більше радіус, тим менше тертя і вище швидкість. Водночас, швидкі повороти робити складніше.
3
Зверніть увагу на нахил - кут, під яким лезо впирається в лід. Намагайтеся дотримуватися оптимальний кут, оскільки занадто великий нахил назад порушить баланс тіла, і ви втратите здатність до прискорення.
4
Спробуйте правильно підібрати глибину желобка - увігнутою заточки нижньої поверхні леза. Чим менше радіус желобка, тим краще буде ковзання, але зате збільшиться сила тертя.
5
Знімайте однакову кількість металу з зовнішньої і внутрішньої сторони лез. Не допускайте перегріву металу при заточуванні. Нерівномірна заточка лез ковзанів призведе до появи дисбалансу на льоду.
6
Після проведення заточки доведіть леза ковзанів до оптимальної гостроти і бажаного кута. Для цього застосовуйте або алмазний абразивний брусок, або спеціальний полірувальний камінь, або доводочной каменем під певним кутом до граней леза. Останні способи найчастіше використовуються в професійному спорті.
Корисна порада
Постарайтеся точити ковзани частіше, але при цьому знімати менший обсяг металу, так ковзани прослужать довше і будуть завжди у відмінній формі.