Як навчити дитину грати. дитина не може грати з іншими дітьми в 6 років.

Малюк росте, поступово знайомлячись з навколишнім світом, в якому все незвично, цікаво. Ми, дорослі, вже звикли до буденності життя і часто те, що для малюка є важким, викликає у нас подив. Коли дитина вперше бачить іграшку, він і поняття не має, що з нею робити. Дорослій необхідно бути поруч, показати, для чого цей предмет потрібен, а при тупику направляти дії малюка.
Вам знадобиться
  • - брязкальця
  • - музичні іграшки
  • - ляльки
  • - машини
  • - конструктор
  • - посуд
  • - ігровий набір доктора, перукаря, продавця
Інструкція
1
Перші ігри малюка. Коли малюк тільки народився, іграшки його ще не цікавлять. Ви можете скільки завгодно йому їх показувати, але не побачити відповідь реакції. Просто для новонародженого в цей час велике значення відіграють звуки, прікосновенія.Прімерно в 1,5-2 місяці малюк почне бачити свої перші брязкальця, яскраві, дзвінкі, красиві. А ще через місяць (кожен у свій час) почне тримати їх. Кожного місяця щодо дитини до іграшок спостерігатимуться нові проявленія.Взрослим важливо не залишати дитину наодинці з іграшками, так як поки що він може лише потримати їх в руках, а гри як такої не буде. Розкрийте перед малюком всі можливості іграшки, виконайте це кілька разів самі і разом. Покажіть йому, як котиться машина, м'ячик, наприклад. Незабаром ви самі побачите, що дитина навчилася користуватися цією іграшкою і самостійно виконує дії.
2
Граємо з дітьми 1,5 - 2-річного возраста.Уже з 1,5-2 років можна розігрувати з дітьми різні побутові ситуації, наприклад, приготування обіду, зустріч гостей, вкладання ляльок спати і т.д.Іграть можна не тільки окремо машиною, м'якими іграшками, ляльками, а й одразу кількома предметами. Дуже корисно буде розігрувати з іграшками прості сюжети (наприклад, як зайчик прийшов в гості до їжакові, привіталися, їжачок пригостив зайчика чаєм, прощаються один з одним), а потім пропонувати складніше. Зазвичай маленькі діти із задоволенням спостерігають за такими уявленнями, а потім починають з великим задоволенням їх показивать.Во час гри з малюком, дайте побувати йому в ролі мами чи тата, дайте можливість висловити свою любов до когось і піклуватися про нього. Це важливо, т.к. дитина отримує вашу любов, а його емоції залишаються не задіяні.
3
Граємо з дитиною 3-4 років.У віці три-чотири роки діти стають більш свідомими. Вони вже здатні передавати у формі гри те, що вони побачили або почули (наприклад, після відвідин кафе, перукарні, кабінету лікаря) .З трьох років можна ставити міні-спектаклі з малюком на сюжети прочитаних книжок і знайомих мультиків, вибираючи спочатку ті, які він любіт.Воспроізводіть можна частинами, починаючи з тих подій, які він краще запам'ятав, а значить, більше понравілісь.Уже в 3-4 роки варто привчати грати разом з однолітками. Але це не звільняє дорослого від присутності під час гри. Можливо, необхідно буде розкрити дії або допомогти залагодити неминучі сварки, конфлікти (які дуже часто виникають через невміння дітей спільно спілкуватися) .Якщо дитина велику кількість часу проводить з іншими малюками, але дорослі частіше хочуть залишитися осторонь і не втручаються в їхні ігри , то він навчитися знаходити спільну мову з іншими дітьми, але грати з ними буде досить примітивно: штовхатися, бігати, задіраться.Важно не допустити, щоб дитина звикла командувати або, навпаки, підкорятися і, дорослішаючи, або постійно сперечаються з іншими дітьми (« командири »), або не можуть відстоювати свою позицію (« підлеглі »). Якщо ви віддаєте дитину в дитячий сад, то скористайтеся порадами інших мам з приводу вибору установи. Знайдіть такий садочок, в якому не тільки багато іграшок, але і де вихователі проводять заняття з дітьми та організовують їх спільні ігри.
4
Ігри з 5-6- річним ребенком.В 5-6 років дитина зазвичай добре розігрує сюжети з улюблених книжок або мультфільмів і різні побутові ситуації. Іноді ви можете грати з ним, даючи нові сюжети чи програвати різні життєві ситуації правила поведінки, наприклад) .Ребенку в цьому віці, якщо він не відвідує дитячий сад, просто потрібен товариш по іграх - інакше налагодити в контакт з однолітками і будувати спілкування з ними він не навчиться. Дорослий в даній ситуації не може замінити партнера-дитини, т.к. дорослі не можуть грати досить довго і спілкуються з дитиною не так, як спілкувався б одноліток.
5
Ігри дітей 6-7 лет.С 6-7 років допускається лише епізодичне втручання дорослого, за умови, що діти знайшли спільну мову, навчилися разом грати. Якщо ж у цьому віці лише починається спільна гра, дорослому необхідно допомагати домовлятися і, якщо вони ніяковіють, подбадрівать.В цьому віці для спільних ігор діти найчастіше вибирають «Дочки-матері», «Вихователь і діти», «Супермени», «Принцеси »і др.Обратіте увагу на те, чим цікавиться дитина, яким героям подражает.Чем різноманітніше зміст сюжетно-рольових ігор, в які грають діти, тим більш розвинутою буде їх внутрішній світ, душа. І навпаки, його внутрішнього світу загрожує залишитися нерозвиненим і примітивним, якщо гри однообразни.Еслі дорослі купують дитині тільки роботів, ляльок, м'які іграшки, монстрів, то це може привести до не розвитку ігрового досвіду дитини, звуженню кругозору. Тому завжди стежте, щоб іграшки були різноманітними (монстрів і чудовиськ краще уникати) .Мягкіе іграшки та ляльки дуже потрібні не тільки дівчаткам, але і хлопчикам, так як вони допомагають поняттю взаємин між людьми. М'які іграшки заспокоюють дитини, дають відчуття тепла, уюта.Так же і машини, літаки та інша техніка необхідні не тільки хлопчикам, але і дівчаткам, так як, якщо дівчинка грає тільки в ляльки, це може привести до звуження її інтересів, обмеженням розвитку.
Зверніть увагу
Захоплення лише іграми у війну, військовими іграшками, «стрілялки» і в збройне зіткнення може привести до становлення життєвих моделей вражди.Чрезмерное пристрасть до технічних іграшкам і відмова від ляльок, м'яких іграшок часто призводить до того, що дитина не знає , як встановлювати контакт з людьми в реальному жізні.Еслі ви не впевнені в якості іграшки, не соромтеся попросити у продавця на неї сертифікат.
Корисна порада
Пропонуйте дітям при спільній грі компроміси, введіть правило поступатися по очереді.Не нав'язуйте свою допомогу і не виконуйте за дитину будь-які дії. Він сам запитає, якщо виникнуть труднощі, або ви це побачите. Іноді дитина може запропонувати таке рішення проблеми, про яку дорослий не міг і подумати.