Як вибрати другу вищу освіту.

Мотивів для отримання другої освіти може бути декілька. Постійно змінюється ринкова ситуація вимагає не тільки мобільності та вміння пристосовуватися, а й відповідних базових знань, наявності декількох професій.
Інструкція
1
Подумайте, який кваліфікацією вам необхідно володіти для просування по кар'єрних сходах - це може бути суміжна професія, яка знаходиться в дотичних областях (наприклад, юрист і економіст). Якщо ви вирішили отримати професію, яка ніяк не пов'язана з вашим першим освітою , то слід обґрунтувати необхідність навчання з економічної точки зору. Ті кошти, які ви вкладете в отримання нової професії (знайти безкоштовне навчання практично нереально), повинні окупитися якомога швидше. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці, вивчіть статистику і оцініть власні сили - може бути, має сенс продовжувати навчання в аспірантурі або піти на курси підвищення кваліфікації.
2
Виберіть навчальний заклад - це має бути державний вуз, який має хорошу репутацію та високий рейтинг в підготовці фахівців необхідного профілю. Відразу ж оціните супутні важливі критерії вибору вузу - вартість і тривалість навчання, ступінь віддаленості від роботи і вдома, графік занять і пр.
3
Визначтеся з формою навчання - ви можете навчатися очно, заочно, дистанційно. Очна форма для працюючої людини не прийнятна, зазвичай більшість студентів, які отримують Друга освіту, вчаться ввечері. Іноді частина занять проводиться у вихідні дні. Дистанційне навчання підходить не для кожної спеціальності, так як відсутні практичні заняття. Але підсумкова форма атестації студентів все одно проводиться при безпосередній присутності учня у вузі, тому навчатися віддалено зручно тоді, коли ви проживаєте далеко від великих міст.
4
З'ясуйте, які предмети вам можуть перезарахувати - надайте дані в секретаріат вузу (де і коли ви навчалися окремої дисципліни, скільки годин витратили на її вивчення, якою була форма атестаційної оцінки і пр.). Якщо якісь з навчальних дисциплін ви хочете вивчити більш поглиблено, то відразу поцікавтеся можливостями вузу - чи є окремі групи за інтересами, додаткові семінари, виїзні конференції і т.д. Ознайомтеся з правилами та необхідністю проходження практики і поцікавтеся, чи підходить ваше робоче місце для цих цілей.