Як очистити водонагрівач від накипу. Як почистити одонагреватель ariston.

Будь водонагрівач потрібно вчасно чистити, інакше він буде використовувати для нагріву все більше електроенергії, а вода при цьому буде перегріватися. Для того, щоб очистити водонагрівач від накипу, можна викликати фахівців, а можна спробувати зробити це самостійно.
Вам знадобиться
  • - викрутка або шуруповерт;
  • - гайковий ключ;
  • - кошти для очищення накипу.
Інструкція
1
В першу чергу вимкніть водонагрівач від електричної мережі. Перекрийте холодне водопостачання в прилад.
2
Зніміть кришку водонагрівача. Потім від'єднайте дроти і демонтуйте термореле. Відкрийте кран гарячої води і злийте воду. Якщо на запобіжному крані немає ручки для зливу, демонтуйте його цілком. В результаті у вас повинні бути відкриті обидва крана - по трубі холодної води буде стікати вода, а завдяки крану гарячої води в ємності не утворюється вакуум.
3
Зверніть увагу, якщо ви будете зливати воду через захисний клапан, на дні водонагрівача скопиться бруд, яка під час зливу заб'є клапан. В результаті клапан почне протікати. Щоб уникнути таких проблем, демонтуйте клапан перед очищенням.
4
Відкрутіть гайки, які утримують планку фланця. Спочатку штовхніть фланець наверх (підставивши тазик для зливу залишків води), потім просуньте всередину руку і, перевернувши його, дістаньте через отвір.
5
Акуратно очистіть ТЕН від накипу за допомогою спеціальних засобів для чищення або вручну (можна використовувати оцет). Намагайтеся не пошкодити гострими предметами поверхню Тена.
6
Додатково видаліть накип та бруд з бака. Тут можете не старатися, так як накип на поверхні бака може виступати додатковим захистом від корозії.
7
Огляньте стан магнієвого анода (стрижень в центрі водонагрівача). Якщо він вже зруйнувався, замініть його на новий, щоб захистити метал від ржавения. Особливо це важливо, якщо водонагрівач почав протікати, в цьому випадку, швидше за все, стан анода критичний.
8
Зберіть водонагрівач у зворотній послідовності. Зверніть увагу, фланець приладу несиметричний, тому важливо запам'ятати його первісну спрямованість. Для цього можете орієнтуватися на положення клеми на фланці. У будь-якому випадку після установки перевірте нагрівач на герметичність.
Кожен бойлер потребує періодичного чищення. Для цієї мети можна викликати фахівця, але також без особливих зусиль провести очищення бойлер а можна самостійно. Якщо бойлер став видавати гучний шум і довше звичайного нагрівати воду, значить, він потребує чищення.
Вам знадобиться
  • - металева щітка для миття посуду
  • - ніж
  • - ліхтарик
Інструкція
1
Вимкніть бойлер від електричної мережі. Зніміть кришку знизу бака і від'єднайте, що знаходяться там дроти. Перед тим, як почистити бойлер , перекрийте подачу води в квартирі.
2
Тепер потрібно злити воду з бака. Для цієї мети щільно надіньте на зливний клапан, відповідний по діаметру шланг, а його протилежний кінець опустите в ванну або унітаз. Відкрийте клапан і відкрутите трубу подачі води. Злив води приблизно займе 30 хвилин. Знизу бойлер а, навколо його електричної частини знаходяться болти. Потрібно підставити під бак якусь ємність, і відкрутити болти.
3
Якщо бойлер занадто забруднений, для зручності чистки, можливо, потрібно буде зняти бак і перевернути його, але це робити не обов'язково. Вийміть електричну частину знизу бойлер а. Це потрібно робити обережно, щоб не пошкодити випадково гумову прокладку.
4
Щоб правильно почистити бойлер , потрібно пам'ятати, що поруч з теном, який кріпиться до електричної частини, прикріплений магнієвий анод, призначений для захисту бойлер а від корозії. Якщо бойлер занадто забруднений, анод може бути зруйнований, в такому випадку його потрібно замінити на новий.
5
Витягнутий тен почистіть за допомогою залізної сітки для миття посуду, ножа або спеціального хімічного засобу. Якщо магнієвий анод замінювався на новий, його потрібно вкручувати поруч з вже очищеним теном.
6
Тепер потрібно очистити бак від сміття і наростів. Це можна зробити рукою, оглянути бак зсередини допоможе ліхтарик. Якщо бак знімався зі стіни, можна його кілька разів промити.
7
Після чистки, зберіть бойлер у зворотній послідовності, підключіть труби, наповніть водою і включіть. Потрібно пам'ятати, що перед установкою електричної частини з прикріпленим теном, бак потрібно добре просушити. Також потрібно перевірити герметичність бака бойлер а близько електричної частини, гумова прокладка не повинна пропускати воду.
Зверніть увагу
як почистити бойлер від накипу. Для нормальної та економічної роботи електричного бойлера, нагрівальні еліменти бойлера (тени) треба переодически (раз в 1.5-2 року) чистити від накипу. Перед тим як починати чистку Боилер від накипу відключіть його від електроживлення за 1 - 2 дні до чищення, щоб використовувати гарячу воду а не зливати її в каналізацію.
Корисна порада
Досить часта проблема, з якою стикаються численні власники бойлерів і водонагрівачів після 2-3 років їх експлуатації - це чистка бойлера і водонагрівача. Однак, на жаль, численні запити, наприклад «як почистити бойлер від накипу, як почистити водонагрівач, чистка бойлера в домашніх умовах, як очистити водонагрівач від накипу ...