Як відновити сон.

Сон необхідний людині для того, щоб відпочити і набратися нових сил. Мозок наш під час сну теж відпочиває, але не всю ніч. Є дві фази сну: повільний і швидкий сон. За ніч ці фази кілька разів змінюють один одного. Під час повільного сну мозок відпочиває, а під час швидкого - мозок залишається таким же активним, як і за стані. Фахівці рекомендують лягати спати і вставати щодня в один і той же час, щоб у організму був свій графік роботи. Але на жаль, не всі виконують цей припис. А що робити, якщо на попередньому місці роботи часто були нічні зміни?
Інструкція
1
Привчіть себе вставати і лягати в один і той же час. І намагайтеся не спати в другій половині дня, навіть якщо дуже хочеться, переборіть себе, тоді вам легше буде заснути ввечері.
2
Заспокойтеся. Намагайтеся не займатися серйозними питаннями перед сном. Ранок вечора мудріший. Зменшіть емоційне навантаження перед сном, ближче до вечора збавте музику або звук телевізора.
3
Використовуйте ліжко тільки за призначенням під час сну. Не їжте в ліжку, так як закотилися крихти будуть заважати спати, не читайте і не дивіться телевізор в ліжку.
4
Намагайтеся не вживати їжу за 3 години до сну. Відмовтеся від алкоголю і куріння перед сном.
5
Сходіть прогулятися перед сном, подихайте нічним свіжим повітрям і розвійтеся від денної суєти.
6
Прийміть перед сном розслаблюючу ванну з піною, морською сіллю або ароматичними маслами. Увімкніть тиху спокійну музику, запаліть свічки і поніжтесь у ванні.
7
Займіться перед сном медитацією або йогою, щоб привести свій організм в рівновагу. Намагайтеся відчути гармонію в усьому тілі. Випийте заспокійливий чай, відвар на травах.
8
Налаштуйте себе емоційно на позитивне, не думайте про погане.
9
Перевірте свою ліжко, вона не повинна бути занадто м'якою, краще твердою. Тоді й ваш хребет відпочиватиме вночі. Добре провітріть кімнату перед сном.
10
Якщо заснути так і не вдалося протягом 30-40 хвилин, рекомендується встати і зайнятися яким-небудь нескладною справою, доти, поки не з'явиться бажання заснути.
11
Зверніться до лікаря, якщо безсоння не йде, потрібно з'ясувати її причини. Психотерапевт або психолог випише вам лікувальні препарати для лікування і профілактики порушення сну.
Зверніть увагу
Розлад сну - як відновити сон власними силами. У той же час, якщо ніч пройшла без сну, не слід дозволяти собі прилягти протягом дня. Тільки самодисципліна допоможе збити патологічний ритм сну і неспання. Через кілька днів сон відновиться без додаткових зусиль.
Корисна порада
Існують дві фази сну, швидкий сон і повільний сон, вони змінюють один одного кілька разів за ніч. Під час повільного сну мозок, дійсно, начебто відпочиває, а під час швидкого сну його активність настільки ж висока як і за стані. Як відновити або поліпшити сон? Нарущенія сну (по-науковому - инсомния), основним з яких є безсоння, дуже поширені.