Як вилікувати плоскостопість.

Стопа - найважливіша частина ноги, на яку припадає вага всього людського тіла. Основне захворювання, яке виводить стопу з ладу - плоскостопість . Воно може бути вродженим і набутим. Вроджене плоскостопість виникає через нестачу сполучної тканини. А придбане плоскостопість може з'явитися, якщо не приділяти стопах ніг на особливу увагу. Найбільш поширена причина появи плоскостопості - це неправильно підібране взуття. Особливо це жіноче взуття на підборах з завужені носом, в такому взутті навантаження розподіляється не по всій стопі, а доводиться тільки на носок. Також не можна давати дітям доношувати чуже взуття, так як йде формування стопи дитини.
Інструкція
1
Перевірте, чи є у вас плоскостопість . Для цього змастіть ступні жирним кремом і встаньте на чистий аркуш паперу. Віддрукуйте на ньому свої сліди, а потім уважно вивчіть отриманий малюнок. Якщо плоскостопість є, то віддрукується вся стопа, а якщо ні - на листку будуть сліди від пальчиків, бічній частині стопи і п'яти.
2
Ходіть влітку босоніж по мокрій траві, по камінню, по піску. Але ходіння будинку по рівному паркету не дасть такого результату, потрібно ходити босоніж саме на природі.
3
Приймайте різні ванночки з ромашки, морської солі. Після прийняття теплої ванночки, обполосніть ноги прохолодною водою. Робіть масаж ніг. Нескладні рухи такого масажу можна знайти в інтернеті.
4
Придбайте масажні килимки і розмістіть їх у будинку в тих місцях, де ви найчастіше стоїте, наприклад, у ванній біля умивальника або на кухні біля плити. Опинившись на килимку, робіть наступні вправи: піднімання на носочках, перекочування з п'яти на носок.
5
Купіть спеціальні устілки-супінатори. Перед покупкою проконсультуйтеся з лікарем-ортопедом. Він порадить, який супінатор вам краще вибрати, адже їх вибір в магазині великий і різноманітний.
6
Робіть гімнастику для стоп. Розповімо про основні вправах: - Катання качалки. Візьміть качалку і катайте її ступнями вперед - назад.- Збирайте пальчиками ніг розсипані сірники або інші дрібні предмети з пола.- Ходіть на носочках.- Ходіть на пяточках.- Ходіть на зовнішній і внутрішній стороні ступні.Полностью вилікувати придбане плоскостопість досить складно, але зате можна запобігти його подальший розвиток.
Плоскостопість - захворювання, при якому відбувається сплощення склепінь стопи, а також повна втрата її амортизуючих функцій. Хвороба має три ступеня розвитку. Найважча - третя, вона характеризується різко вираженою деформацією стопи.

Симптоми плоскостопості 3 ступеня

Плоскостопість є хворобою, схильної до прогресування. Якщо не вживати ніяких заходів, воно буде розвиватися доти, поки не доведе пацієнта до інвалідності. Будь-яку ступінь плоскостопості слід лікувати відразу після його виявлення, щоб призупинити розвиток захворювання і знизити больовий сіндром.Основним симптомом при плоскостопості 3 ступеня є біль. Вона не має чіткої локалізації. Якщо на початкових стадіях захворювання пацієнтів турбує біль в підошві, в колінному суглобі, литкових м'язах, при плоскостопості третього ступеня болять також м'язи стегна, тазостегнові суглоби, поперек. Біль є постійною, не припиняється після відпочинку, призводить до стійкої втрати працездатності. При третього ступеня плоскостопості яскраво виражена деформація стопи, її звід уплощен, сама стопа розширена, пальці деформуються. Це унеможливлює носіння звичайного взуття, пацієнт змушений замовляти спеціальні ортопедичні вироби.
Загострення больового синдрому при 3 ступеня плоскостопості провокує навіть мінімальна фізична активність.

Лікування плоскостопості 3 ступеня

Більшість випадків плоскостопості 3 ступеня можна виліковувати тільки за допомогою хірургічної операції. Деякі форми цієї хвороби навіть на такій стадії можна лікувати шляхом комплексної профілактики та мануальної терапії. Мануальна терапія є ключовим методом, використовуваним при плоскостопості, однак для забезпечення максимального ефекту з відновлення форми стопи і зменшенню симптомів хвороби, його треба використовувати разом з іншими методами.
Якщо хвороба зайшла настільки, що ходьба дається важко, хірургічна операція неминуча. Затягувати з нею не можна, чим раніше вона буде зроблена, тим ефективніше буде результат.
Масаж стоп потрібно доповнювати фізіотерапією, щоденної лікувальною гімнастикою, носінням ортопедичного взуття, ортопедичних устілок, супінаторів. Принесуть користь і спеціальні дієти. У харчування слід включати вітаміни, що сприяють відновленню кісткової і хрящової тканини. Потрібно виключити з раціону висококалорійні продукти, це сприятиме зниженню ваги хворого, а отже, зменшить навантаження на ноги і больові відчуття. Відновлення стопи проходитиме швидше. Розглядаючи можливість застосування цих методик, необхідно пам'ятати, що плоскостопість 3 ступеня лікується без хірургічного втручання тільки у виняткових випадках.