Як визначити тип мислення.

Тип мислення - найважливіша характеристика особистості. Те, яким чином людина отримує і переробляє інформацію, визначає його схильності, інтереси, а також вид діяльності, де він зможе найкраще розкрити себе. Щоб визначити свій тип мислення, уважно прочитайте п'ять списків тверджень, розташованих нижче. Кожен з них відповідає певному складу розуму. Виберіть той список, який найкраще розкриває ваші якості.
Інструкція
1
Предметно-дійове мислення. Нерозривно пов'язано з дією, з маніпулюванням предметами. Про людей з цим типом мислення часто кажуть «золоті руки», найблискучішу ідею буде складно реалізувати без них. Серед представників цієї категорії можуть бути як слюсарі, водії, складальники меблів, так і артисти, танцюристи, спортсмени. Цей тип мислення ваш, якщо ви згодні з висловлюваннями: - Зробити табуретку своїми руками - це цікавіше, ніж проектувати її на бумаге.- Істинно те, що можна помацати руками.- При звуках музики вас тягне потанцювати. - Урок праці був вашим улюбленим предметом в шкільництві.- В дитинстві вам подобалося грати з конструктором.- Вам легше щось зробити, ніж пояснювати мотиви цих дій. - Вам подобається займатися рукоділлям. - Роблячи щось, ви йдете методом проб і помилок.
2
Абстрактно-символічне мислення. Фізики-теоретики, програмісти, математики, економісти та інші люди науки часто володіють цим типом мислення. Їм легше всього пізнавати світ за допомогою формул, математичних кодів і т.п. Ви знаходитесь серед цієї категорії людей, якщо: - Вам подобається працювати з компьютером.- Ви вмієте і любите грати в шашки або шахмати.- Алгебра для вас цікавіше геометріі.- Вам цікаво розбиратися в схемах і чертежах.- Вам неважко було б освоїти ієрогліфи .- Вивчення іноземних мов не викликає у вас затрудненій.- Вам цікавіше точні науки.- Вам цікаві мови програмування, робота програмістом.
3
Словесно-логічне. Люди з цим типом мислення стають хорошими викладачами, вченими, перекладачами, письменниками, журналістами, телеведучими. Вони легко висловлюють думки словами і доносять їх до інших. Цей тип мислення переважає у вас, якщо: - Вам подобається читати художню літературу.- Для вас не складає труднощів висловити і свої думки усно, і пісьменно.- Вам здається цікавою робота журналіста або телеведущего.- Для вас не важко зав'язати розмову з незнайомою людиною. - Вам важливий не тільки зміст сказаного, але й форма цього висловлювання. - В школі вам подобалося писати твори. - Вам подобається розповідати друзям історії, новини, читати їм вголос.
4
Наочно-образне. Даний тип мислення відрізняє людей з художнім складом розуму: художників, поетів, письменників, режисерів, архітекторів. Вони тонко відчуваю красу, мислять образами і можуть представити в своїй уяві найфантастичніші речі. Ви серед цієї категорії, якщо: - Вас цікавить живопис, скульптура.- Знайомі мелодії, запахи викликають у вас в голові картини прошлого.- Вам подобається поезія.- Достоєвський був правий, кажучи, що краса врятує світ.- Сюжет фільму або прочитаної книги ви згадуєте як ряд образов.- Для вас не складе труднощів уявити собі неіснуюче жівотное.- Вам здається цікавою робота письменника, сценариста або художника-оформітеля.- Ви любите відвідувати видовищні заходи, а ось музеї вам здаються нудними.
5
Творче мислення (креативність). Дослідники, як правило, не відносять креативність до окремого виду мислення, так як вона може бути властива кожному з них і дозволяє домогтися успіху в будь-якій сфері діяльності. Ви мислите творчо і вмієте знаходити нестандартні рішення, якщо згодні з твердженнями: - Абстрактний живопис будить вашу фантазію.- Робота, на якій все чітко визначено і регламентовано, нудна. - Ви любите фантазувати. - Процес діяльності найчастіше більш цікавий, ніж її кінцевий результат.- Достаток захоплень робить життя інтереснее.- Ви нерідко сумніваєтеся навіть у тому, що іншим здається очевидним. - Навіть добре налагоджений процес можна вдосконалити. - Вам не подобається ходити одним і тим же шляхом і взагалі підпорядковувати життя певними схемами.
Зверніть увагу
Визначити тип мислення буває важко, тому що вони рідко зустрічаються в чистому вигляді, але один з них може переважати над іншими.
Кожна людина по-своєму сприймає навколишній світ, створює відносини, збирає і аналізує інформацію. Психологи виділяють 4 основних типи мислення: предметне, образне, знакове і символічне. Окремо виділяють креативність, яка може бути властива будь-якої особистості. Визначте свій тип мислення і в яких сферах діяльності ви зможете домогтися успіху.
Інструкція
1
Предметне мислення характерно для людей з практичним складом розуму. Для вас характерно спочатку зробити, а потім вже подумати. Рішення проблем відбувається виключно на особистому досвіді. Ви схильні вчитися тільки на власних помилках, а чужі приклади вас не цікавлять. Вам подобається творчий процес: що-небудь майструвати, самому ремонтувати. Про вас відгукуються не інакше, як «золоті руки». Ви сприймаєте тільки факти, матеріальні предмети і докази. Умовиводи, міркування і логічні висновки вам не зрозумілі. Ви не любите пояснювати причину своїх вчинків, а «просто робите, і все!» Професії: водії, танцюристи, артисти, спортсмени, слюсарі.
2
образне мислення наділені творчі особистості з художнім складом розуму. Спочатку думка у них складається в образ, який надалі спонукає до дій. Ви не впевнені переказати прочитане, якщо не представили подумки картину того, що відбувається. Для кращого сприйняття можете накидати малюнок або схему намічених вами дій. Любите відвідувати виставки, святкові заходи. Ви насолоджуєтеся красивими картинами і предметами мистецтва, а коли чуєте знайому музику, можете уявити конкретну подію зі свого минулого. Професії: дизайнер, архітектор, письменник, сценарист, художник, актор, поет, режисер.
3
Знакове мислення складається у людей з гуманітарним складом розуму. Людина перетворює інформацію за допомогою об'єднання понять і висловлювань на певні умовиводи. У вас багато друзів, і ви з легкістю спілкуєтеся з незнайомими вам людьми, любите галасливі компанії. Вам подобається багато читати і пізнавати нове. Ви любите багато спілкуватися, чітко і послідовно викладати свої думки і вимогливі до форми вираження думок співрозмовника. Професії: викладачі, провідні, журналісти, політики.
4
Символічне мислення характерно для людей з математичним складом розуму. Людина сприймає інформацію у вигляді наочних символів, формул і структур. Ви дуже добре сприймаєте зорову інформацію, грамотні і здатні до вивчення мов. Вам з легкістю даються точні науки і подобається робити розрахунки. Вашу увагу привертають зорові образи. Професії: економісти, фізики, програмісти, вчені, математики.
5
Креативне мислення може бути властиво будь-якого з вище перерахованих видів і є лише додатковою рисою. Людям, що володіють творчим мисленням, набагато простіше домогтися успіху в будь-яких починаннях. У вас нерозумна фантазія, ви любите постійно щось творити і здійснювати нестандартні вчинки. Вам подобається процес перетворення, а коли мета досягнута, з'являється нова «ідея-фікс». Ви любите зміни і вас не цікавлять чужі правила і стереотипи поведінки. Вам подобається керувати процесом і задавати ритм.