Як зробити самому радіатори опалення. батареї опалення з труб.

У гаражі або майстерні немає таких строгих вимог до дизайну, як в квартирі. Тому багато речей можна зробити самостійно, і на цьому непогано заощадити. Наприклад, можна виготовити радіатори опалення. Для цього вам знадобляться найпростіші матеріали і трохи часу.
Вам знадобиться
  • - углошлифовальная машина (болгарка);
  • - зварювальний апарат, електроди;
  • - сталева труба ВГП Ду-25, довжина 20 см;
  • - сталева труба діаметром 102х3,5 мм, довжина 2 м;
  • - зганяння Ду-25, довжиною 110 мм (2 шт);
  • - заглушка Ду-25;
  • - листова сталь б 3 мм, розміри 100х600 мм.
Інструкція
1
В першу чергу знайдіть матеріал для батареї. Це повинні бути сталеві труби великого діаметру. Якщо в господарстві таких обрізків у вас немає, зверніться до найближчого пункту прийому металобрухту, там ви зможете знайти підходящі труби по найприйнятнішою ціною.
2
Щоб виготовити батарею, по потужності приблизно рівну стандартному чавунному радіатора за десятьма секціями, порахуйте довжину труби. Наприклад, якщо діаметр 102 мм, а товщина стінки 3,5 мм, порахуйте внутрішній діаметр (9,5 мм) і площа перерізу (70,85 мм). В результаті ділення обсягу батареї (14500 куб. См) на площу перерізу, отримаєте необхідну довжину - 204,66 см. Округліть її до 2 метрів.
3
Продумайте конструкцію батареї. Зробіть її трехсекционной, і, щоб не було завоздушіванія, встановіть її так, як вказано на схемі. В такому випадку вам не знадобиться встановлювати кран Маєвського.
4
Розмітьте трубу на три рівних частини і розріжте болгаркою. У кожній трубі зварюванням виріжте по два отвори діаметром 25 мм на відстані 50 мм від торця з кожного боку. Зверніть увагу, відносно один одного отвори повинні розташовуватися під кутом 180 ?, тобто один отвір внизу, а інше - нагорі. Акуратно зачистите труби від розплавленого металу.
5
З сталевого листа виріжте 6 круглих заготовок діаметром 25 мм і заваріть цими заготовками торці труб.
6
Тонку трубу діаметром 25 мм розріжте на дві рівні частини довжиною по 100 мм. Приварите їх до великих трубах так, щоб скласти зигзаг. З прутка також зробіть відрізки довжиною 100 мм і приваріть їх з протилежного від перехідників боку для додання жорсткості. У вас вийшла стійка конструкція, по якій вода може рухатися тільки зигзагом.
7
Також за допомогою зварювання закріпіть на вхідний і вихідний отвори згони.
8
Перевірте саморобний радіатор опалення на герметичність. Для цього залийте в нього воду, закривши нижній зганяння заглушкою. Якщо в одному з стиків виявилася текти, відзначте це місце маркером, злийте воду і заваріть щілину.
У гаражі, на дачі або ще в якому-небудь будові можна провести систему опалення своїми руками, що вийде значно дешевше, ніж якщо ви звернетеся до фахівців. І який би ви не вибрали спосіб обігріву, швидше за все вам буде необхідно купити або зробити батарею.
Інструкція
1
Переконайтеся, що у вашій квартирі або в будинку присутній парове опалення як таке. Можливо, ви підключені до міської гілці, яка знаходиться в стіні, а, може, ви встановлювали свій персональний котел у себе в будинку.
2
Підберіть необхідний вам матеріал, з якого ви плануєте створювати майбутню батарею. В даному випадку це будуть звичайні водопровідні труби і металеві листи. Краще, якщо труби чавунні або алюмінієві. Чавун важкий, а алюміній легкий, але дорогий метал. Але алюміній помітно краще проводить тепло.
3
Приготуйте для роботи місце і зварювальний апарат. Купіть необхідні електроди.
4
Продумайте розміри і зовнішній вигляд майбутньої батареї. Подбайте про креслення.
5
Викладіть труби в потрібному вам порядку. Пам'ятайте, що вам потрібні не тільки прямі конструкції, а й напівкруглі сполуки. Також придбайте заздалегідь муфти і відвідної кран. Перед зварюванням труби треба прочистити від старої фарби наждачним папером.
6
Приступайте до безпосередньої зварюванні конструкції у вигляді змійки. визначте заздалегідь лицьову і виворітну сторону вироби. Зваріть трубу від опалення з готовою батареєю.
7
Завершіть зварювання приварюванням крана, який буде потрібен для зливання гарячої води з труб по закінченню опалювального сезону.
8
Пофарбуйте труби в потрібний вам колір. Слідкуйте за якістю виконуваної роботи.
9
Дочекайтеся повного висихання фарби і встановіть конструкцію у відведений для неї місце.
10
Перевірте надійність вийшла конструкції. Не вмикайте відразу гарячу воду, обійдіться холодної чи теплою. Це убезпечить вас від опіків на випадок протікання батареї.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що в залежності від об'єму опалювального приміщення залежить розмір батареї. Занадто багато ребер не потрібно робити. Досить 8 штук на 10 квадратних метрів.