Як визначити збільшення мікроскопа.

Мікроскоп - це прилад, призначений для збільшення зображень, а також для вимірювання об'єктів або деталей, погано видимих або зовсім невидимих неозброєним оком. Щоб зробити це правильно, необхідно знати ступінь збільшення мікроскопа .
Інструкція
1
Мікроскоп складається з основних елементів: окуляра і об'єктива. Вони закріплені в рухливому тубусі, який кріпиться на металеву основу. На цій же підставі розташований предметний столик. Також в сучасних мікроскопа х найчастіше мається освітлювальна система, що дозволяє краще розглянути досліджуваний предмет.
2
Об'єктив - це оптичний пристрій, який проектує зображення на площину. Він відповідає за корисне збільшення об'єкта. Найчастіше об'єктив складається з декількох лінз. Збільшення об'єктива приблизно дорівнює відношенню оптичної довжини мікроскопа до головного фокусної відстані f об. об'єктива. Збільшення завжди позначається на об'єктиві цифрами. Найбільш часто використовувані об'єктиви при освоєнні шкільної програми - х8 і х40.
3
Окуляр - це частина мікроскопа , яка звернена до ока. Він призначений для розглядання з деяким збільшення м зображення, яке дає об'єктив. Окуляр може складатися з двох або трьох лінз. Окуляри не допомагають виявити нові деталі будови досліджуваного об'єкта, і в цьому відношенні їх збільшення марно. Збільшення окуляра можна знайти так само, як і збільшення будь лупи. Воно дорівнює відношенню найкращого зору (що становить 25 сантиметрів) до головного фокусної відстані окуляра (f ок.). Найчастіше використовуються окуляри з збільшення м 7, 10, 15. Воно позначається цифрами на самому окулярі.
4
Для знаходження оптичного збільшення вам також буде потрібно величина?. Це оптична довжина мікроскопа , яка дорівнює довжині між внутрішніми фокусами об'єктива й окуляра.
5
Виходячи із структури мікроскопа , стає зрозуміло, що досліджуваний об'єкт знаходиться за подвійним фокусною відстанню по інший бік об'єктива. Таким чином, визначити збільшення мікроскопа можна, знаючи збільшення об'єктива і окуляра. Воно буде дорівнювати їх добутку (N =? * 25/f об. * F ок.).