Як дізнатися розмір головного убору. Як дізнатися окружність голови.

Знаючи розмір головного убору , можна придбати річ без примірки - наприклад, здійснюючи покупки в онлайн-магазинах, або прибрати подарунки для рідних і друзів. Приготуйте сантімеровую стрічку, влаштуйтеся зручно перед дзеркалом і покладіть перед собою ручку і папір.
Інструкція
1
Виміряйте обсяг голови - оберніть м'яку сантиметрову стрічку навколо голови, ведучи її по лобі, скронь і потилиці. Ваші вимірювання будуть точними, якщо стрічка пройде по лобовим горбах (на пару сантиметрів вище лінії брів), над вухами або охопить потилицю майже близько основи шиї. Чи не натягуйте сантиметрову стрічку надто туго, але й не допускайте провисання. Отримана цифра буде відповідати розмір у голови.
2
Якщо сантиметрової стрічки у вас немає, то скористайтеся будь м'якою стрічкою - показники з неї ви можете перенести на звичайну лінійку і вирахувати розмір . Вимірюючи голову, намагайтеся обчислити максимальну окружність голови, можливо, вам знадобиться зробити кілька вимірів, змінюючи положення стрічки.
3
Зіставте отримані показники з розмір -ними сітками різних брендів. Вітчизняні розмір и в точності відображають обсяг голови в сантиметрах, але іноземні виробники головних уборів дотримуються своїх розмір вих сіток. Американські розмір и, так само, як і міжнародні стандартні величини розмір ов, позначаються латинськими буквами і відповідають певному обсягом голови в сантиметрах.
4
Найбільший розмір - XL, він відповідає обсягу в 59-60 см. Найменший - S, становить 53-54 см. Між ними знаходяться самі стандартні розмір и - L (57-58 см) і M (55-56 см). У європейських країнах можна зустріти вказівку обсягу голови в дюймах - тоді потрібно просто перевести дюйми в сантиметри, помноживши величину на 2,54.
5
Якщо ви сумніваєтеся в точності вирахуваного показника і не можете вибрати розмір при покупці головного убору , то візьміть шапку на розмір більше. Так ви убезпечите себе чи іншої людини від дискомфорту при носінні тісного шапки - при стисненні голови виникають дуже неприємні відчуття.
6
При обчисленні розмір а враховуйте модель головного убору , який ви збираєтеся купити. Якщо це в'язана або трикотажний шапочка, то натягуйте кравецьку стрічку щільно - матеріал при носінні трохи розтягнеться. Купуючи капелюх, підбирайте розмір більш ретельно, буде краще, якщо стрічка не буде туго сидіти на голові, а розташується трохи вільніше.