Як скласти маршрутний лист.

В процесі роботи організації деякі керівники відправляють своїх співробітників у службові поїздки. Щоб убезпечити компанію від претензій податкових інспекторів, оформляйте маршрутні листи .
Вам знадобиться
  • - звіт співробітника;
  • - проїзні квитки.
Інструкція
1
Російським законодавством не затверджена уніфікована форма маршрутного листа, тому розробіть її самостійно і закріпіть в обліковій політиці організації.
2
Починайте оформлення маршрутного листа із зазначенням реквізитів організації, найменування вкажіть повністю відповідно до установчих документів.
3
Проставте порядковий номер форми і дату її складання. У правому верхньому куті напишіть інформацію про затверджуваної сумі витрат, її візьміть з наданих звітів співробітника.
4
В основному тексті вкажіть посаду та ПІБ співробітника (повністю, наприклад, Іванов Іван Іванович), який був відправлений у службове відрядження. Проставте табельний номер співробітника, його ви можете отримати з особистої картки або з наказу про прийом на роботу.
5
Далі оформите табличну частину маршрутного листа. Тут вкажіть дату поїздки, мета, місце вибуття та прибуття. Також напишіть вид транспорту, який використовував співробітник для досягнення того чи іншого пункту. Сама остання колонка повинна містити найменування та дати документів, які підтверджують витрати на проїзд.
6
Під табличній частиною підведіть підсумок. Проставте кількість сторінок в додатку (звіти, рахунки, квитанції); вкажіть суму витрат. Після цього ви можете вказати планову і фактичну суму витрат.
7
Документ підпишіть у головного бухгалтера і самого співробітника. Поставте синій відбиток печатки організації.
8
Штамп організації ставити в маршрутному листі необов'язково. Деякі організації замість цього документа використовують бухгалтерську довідку-розрахунок, але на практиці податкові інспектору питають саме маршрутний лист, тому для запобігання суперечок оформляйте форму щоразу, коли відправляєте співробітника в службову поїздку.