Як визначити відрядну розцінку. Як розрахувати трудомісткість.

Відрядна розцінка розраховується при перекладі співробітників з окладу або погодинної тарифної ставки на форму оплати від виробітку, яка визначається однією одиницею продукції, виробленої за одиницю робочого часу. Розцінкою одиниці продукції займається нормувальник на підставі аналізу роботи співробітника або бригади протягом декількох місяців.
Вам знадобиться
  • - розрахунок виробітку;
  • - розрахунок середньоденної зарплати.
Інструкція
1
Щоб визначити відрядну розцінку на продукцію, вироблену одним співробітником, зробіть аналіз роботи за три, шість або дванадцять місяців. Всю продукцію, вироблену за період аналізу, складіть, розділіть на кількість робочих днів у розрахунковому періоді. Ви отримаєте середній показник виробленої продукції за один день. Розділіть вихідний результат на кількість робочих годин, у вас вийде кількість продукції, що випускається за одну годину.
2
Далі вам необхідно провести розцінку випускається. Для цього розрахуйте середньоденну зарплату співробітника. Розрахунок виробляєте шляхом додавання всіх зароблених сум за 12 місяців, розділіть на 12 і на 29,4 - це середня кількість робочих днів у місяці. У вас вийде латка за один день.
3
Кількість виробленої продукції за один день і зарплата - це дві співставні речі. Наприклад, якщо ваш співробітник випускає за один день 4 деталі, то розділіть середньоденну зарплату на 4, ви отримаєте вартість однієї деталі. Але такий розрахунок часто призводить до того, що розцінки за одну одиницю продукції не зовсім вірні, тому застосовується аналіз роботи декількох співробітників, що працюють по одному тарифному розряду або мають однакову кваліфікацію.
4
Для визначення середніх відрядних розцінок складіть кількість виробленої продукції за три, шість або дванадцять місяців бригади співробітників, розділіть на кількість робочих днів, протягом яких випущена продукція. Проведіть розрахунок середнього заробітку за період аналізу. Розділіть середньоденну зарплату на кількість продукції, що випускається за один день. Ви отримаєте середню відрядну розцінку , яка буде більш точною.
5
Такий вид розрахунку дозволить вам проводити виплату зарплати відповідно до реального працею кожного співробітника. Якщо хтось працює повільніше, відповідно, і отримувати він буде менше.
6
Переклад на відрядну оплату праці стимулює продуктивність, і кількість продукції істотно зростає, але при цьому механізми, на яких вона виконується, повинні працювати безперебійно. На старому обладнанні неможливо випустити рекордні обсяги продукції.
Відрядна розцінка застосовується для визначення заробітку працівника при відрядній системі оплати праці. Це розрахунковий показник для вимірювання суми винагороди працівника за одиницю виробленої продукції або за виконану операцію, виражений в грошовому еквіваленті.
Вам знадобиться
  • 1. Знання методів вивчення витрат часу: хронометражу і фотографії робочого дня.
  • 2. Єдиний тарифно-кваліфікаційний довідник робіт і професій робітників (ЕТКС).
  • 3. Тарифна сітка, діюча у вашій галузі.
Інструкція
1
Визначте розряд виконуваної роботи, використовуючи ЕТКС. Оцініть характер і складність виконуваної операції і відносите її до певного тарифного розряду.
2
Використовуючи тарифну сітку, встановлену у вашій організації або затверджену в централізованому порядку (в бюджетній сфері), визначте годинну тарифну ставку, відповідну даному розряду роботи.
3
Визначте норму часу (в годинах або хвилинах) або норму виробітку в натуральному вимірі (кілограмах, метрах, штуках, тощо) на підставі фотографії робочого дня або хронометражу.
4
Проведіть розрахунок відрядної розцінки. Це можна зробити двома способами. Якщо в Кроці 3 ви визначили норму часу, тоді відрядну розцінку можна отримати помноживши тарифну ставку на певну вами норму часу. Якщо ж ви визначили норму виробітку, то відрядну розцінку ви отримаєте розділивши тарифну ставку (годинну або денну) на відповідну норму виробітку (годинну або денну).
Зверніть увагу
Розмір відрядної розцінки не залежить від того, коли виконувалася робота: у денний або нічний час. Змінювати розмір відрядної розцінки необхідно, якщо відбувається: - зміна норм праці (норми виробітку і норми часу) у зв'язку з поліпшенням умов виробництва (наприклад, при зміні технології, заміні оснастки на більш прогресивну, при вдосконаленні методів праці). - Перегляд тарифних ставок.
Корисна порада
Визначаючи відрядні розцінки, необхідно дотримуватися відповідність одиниць часу, за які вибираються тарифні став¬кі, одиницям часу, щодо яких встановлюються норми (годину або зміна). Якщо ви застосовуєте змінну норму виробітку, то при розрахунку розцінки використовуйте змінну (денну) тарифну ставку. Якщо ж ви використовуєте годинну норму виробітку, то для визначення розцінки використовуйте годинну тарифну ставку.