Як купити нерухомість у Фінляндії.

Покупка нерухомості в Фінляндії є для російських громадян досить привабливою. По-перше, ціна на неї може виявитися значно менше тієї, яку просять забудовники в Росії. По-друге, дана країна не накладає ніяких обмежень на покупку нерухомості іноземцями. Оформити всі документи там можна просто і швидко, всього за кілька днів.
Вам знадобиться
  • - дозвіл на будівництво;
  • - будівельні платежі;
  • - виписку і карту з Кадастру нерухомості;
  • - копію містобудівного плану;
  • - довідку, що підтверджує право власності продавця.
Інструкція
1
Спочатку визначитеся, який саме вид нерухомості ви збираєтеся придбати, оскільки від цього буде дуже багато залежати. Наприклад, для придбання незабудованої ділянки землі необхідно буде отримати не тільки дозвіл, але і два документа від влади: право на будівництво та дозвіл на будівництво будинку. Між ними є принципова різниця. Перший документ видається на двадцятирічний термін, протягом якого можна проводити будь-які будівельні роботи. Другий же надається власнику на три роки, за цей час він повинен буде побудувати будинок, а перед цим - надати конкретний план споруди.
2
Якщо ви плануєте покупку ділянки з уже готовим дачним будиночком, тоді місцеві органи зажадають від вас лише спеціальний дозвіл. Воно видається Центром захисту навколишнього середовища. При цьому буде само собою матися на увазі, що ви купуєте нерухомість виключно для проведення відпочинку, а не для постійного проживання.
3
В Фінляндії також доступне придбання квартири. Однак не забудьте, що всі багатоквартирні будинки знаходяться в цій країні під веденням Житлового Акціонерного Товариства. Таким чином, при покупці квартири ви самі станете одним з акціонерів. Варто відзначити, що всі важливі питання, що стосуються капітального ремонту чи перепланування будинку, будуть вирішуватися тільки на загальних зборах. Без згоди його членів ви нічого не зможете зробити. Перед укладанням угоди рекомендується перевірити не тільки стан ЖАО, але і те, чи виплачені всі податки, чи немає у суспільства боргів.
4
Після того як ви визначитеся з видом придбаного майна, зможете переходити безпосередньо до укладення договору. Воно, до речі, проводиться в кілька етапів: спочатку потрібно ваше письмову заяву та складання попереднього договору. За законами Фінляндії ніякого внесення завдатку не потрібно. Однак для вас буде краще, якщо ви все-таки це зробите. Тим більше, що і розмір такого завдатку невеликий, він становить 4% від усієї вартості.
5
Наступний етап - безпосереднє укладання угоди. Від вас вимагається лише підписати договір за участю кількох свідків, також зобов'язаних підписатися. І нарешті, останнє, що вам необхідно буде зробити - це зареєструватися як акціонер ЖАО, якщо ви вирішили купити квартиру. Процедура реєстрації є пред'явлення акцій та договору купівлі-продажу керуючому. Але не забудьте, що перехід нерухомості до іншого власника повинен бути відзначений в спеціальному реєстрі. А це неможливо без звернення до суду першої інстанції.
Зверніть увагу
Для покупки готового будинку, який призначений вже для постійного проживання, не потрібно буде отримувати ніяких особливих документів та дозволів від місцевої влади. Буде потрібно тільки укладення договору купівлі-продажу.
Для громадян Росії більш доступним житлом стало придбання закордонної нерухомості, зокрема в Фінляндії , у порівнянні з покупкою квартири в Москві або Підмосков'ї, де ціни в рази вище.
Інструкція
1
Для тих людей, хто має у своєму вільному розпорядженні від 1,2 мільйона рублів, можна вкласти кошти в купівлю будинку в Фінляндії . Адже Фінляндія - країна з численними озерами, лісами і чистим повітрям, країна з одним з найнижчих показників злочинності, розвиненою інфраструктурою і найчистішої екологією. Купівля нерухомості за кордоном приваблива для росіян тим, що дає право на отримання Шенгенської мультивізи. А порівняно невелику відстань між Росією і Фінляндією дає можливість дістатися до своїх володінь будь-яким видом транспорту.
2
Для тих громадян, хто не має повну суму для покупки будинку в Фінляндії , можна скористатися іпотечним кредитом даної країни. Щоб отримати іпотечний кредит, необхідно надати такі ж документи на розгляд, як і в Росії, але вони повинні бути перекладені на фінський і засвідчені нотаріально. Важливо пам'ятати, що банк йде на певні ризики, надаючи довгострокову позику нерезиденту. Тому максимальна сума кредиту нижче тієї, яку надає банк місцевому жителю, і становить 60% від вартості будинку. Процентні ставки вище на 1-2% тих, які прописані для корінного населення. Вік позичальника повинен бути вище 21 року і нижче 65, а термін кредиту не більше 7 років. На прийняття банком позитивного рішення впливає наявність у власності іншої нерухомості й розмір початкового внеску. Також при видачі позики банк звертає увагу на стан кредитної історії клієнта.
3
Якщо у вас є нерухомість, суми з продажу якої буде достатньо для придбання будинку в Фінляндії , то сміливо беріться за справу. Для себе вирішите, що для вас вигідніше: спочатку продати своє житло, отримати за нього гроші і придбати закордонну нерухомість; або здійснити альтернативну операцію з одночасною купівлею-продажем. Єдина заковика останнього варіанту є згода/незгода учасника останньої ланки в ланцюжку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=_Lk4lHGVRFQ