Як полірувати нержавійку.

Гладка дзеркальна поверхня нержавіючої деталі може бути отримана не тільки в заводських умовах, полірувати нержавійку цілком можливо і вдома. Цей процес необхідний для додання ефектного вигляду саморобної роботі, зачистці зварювальних швів або для нейтралізації подряпин на поверхні.
Вам знадобиться
  • - углошлифовальная машина (болгарка);
  • - шліфувальні круги різної зернистості;
  • - наждачний папір або камінь;
  • - столярний клей;
  • - фетрові або повстяні кола;
  • - полірувальна паста.
Інструкція
1
Спочатку проведіть чорнову зачистку поверхні, видаліть напливи металу зі зварного шва. Для цього використовуйте углошлифовальную машину (болгарку) і круг на фібрової основі з зерном Р60. Якщо поверхня досить гладка, пропустіть цей етап.
2
Для того, щоб видалити ризики від зерна Р60, візьміть коло з зерном Р120. Якщо у вас немає кола з яким-небудь розміром зерна, зробіть його самостійно. Для цього візьміть повстяний або фетровий коло, рівномірно за допомогою шпателя нанесіть на нього столярний клей і акуратно пройдіться їм по абразивної крихті. Абразивну крихту можна отримати з наждачним шкурки або каменю, потерши їх один про одного.
3
Відшліфуйте поверхню нержавійки ще кілька разів, щоразу зменшуючи розмір абразиву вдвічі. Не забудьте промивати поверхню нержавіючої сталі після кожної шліфування. Якщо можливо, не встановлюйте на углошлифовальной машині швидкість понад 4500 обертів на хвилину.
4
Перевірте, поверхня після шліфування повинна бути абсолютно гладкою. Переконайтеся, що усунені всі грубі шорсткості, інакше після полірування ці ділянки доведеться шліфувати заново.
5
Візьміть чистий фетровий або повстяний круг і полірувальну пасту. Важливо правильно підібрати полірувальну пасту, оскільки для різних марок підходять різні види пасти. Постарайтеся знайти алмазну пасту, зернистість якої відповідає вашому металу, в крайньому випадку, підійде звичайна полірувальна паста або ГОІ.
6
Почніть фінішну поліровку нержавіючої сталі, послідовно прибираючи видимі ризики. Поступово, через деякий час, ви побачите, що поверхня стає все більш гладкою, це відбувається через те, що під впливом високої температури поверхню деталі оплавляється і розтікається. Намагайтеся не перегріти деталь, деякі метали від цього можуть поміняти колір.
Зверніть увагу
Паста ГОІ або «Паризька зелень" не дуже ефективна при поліровці і при цьому шкідлива для організму. Використовуючи цей матеріал, завжди одягайте рукавички і захисну маску.