Як перейти на зимовий час.

Час існує незалежно від людської свідомості. Відлік часу - умовність, придумана людьми для координації спільної діяльності. Переведення стрілок годинника має в своїй основі економічні, політичні, психологічні та інші мотиви.
Інструкція
1
Земна куля умовно розділений на часові зони. Такий поділ обумовлено обертанням Землі навколо своєї осі. Еталоном світового часу є Лондон? Гринвичский меридіан, названий також «нульовим». Від часу в Лондоні відраховується деяка кількість годин, в залежності від того, в якому часовому поясі ви знаходитесь.
2
Кажуть про географічні та адміністративні часових поясах. Географічний пояс відображає час «за Гринвічем», адміністративний же враховує закони, прийняті в даній місцевості з питання тимчасового відліку. Якщо законом встановлений перехід на зимовий і літній час, «свідчення» географічного та адміністративного поясів будуть різнитися.
3
Росіяни жили по системі зимово-літнього часу до весни 2011 року. В останні вихідні жовтня вони переводили стрілки на годину назад, а в понеділок, тим самим, могли поспати довше. В останню неділю березня цей годину повертався, доводилося знову адаптуватися до літнього часу.
4
Дмитро Медведєв указом «Про обчислення часу», прийнятий 3 червня 2011 року, скасував практику переходу на літній і зимовий час. Таким чином, 26-27 березня 2011 року росіяни перевели годинники в останній раз, і живуть тепер по «літньому» часу.
5
У перекладі годин політики та економісти шукали вигоду, роблячи акцент на зниженні енергоспоживання. Дійсно, здавалося б, чим довше активний світловий день? тим менше «згоряє» електрики на освітлення. В якійсь мірі, це так, але вигода тут тільки номінальною. На думку Олексія Скопина, завідувача кафедрою регіональної економіки Вищої школи економіки, через переходів на зимовий і літній час у людей падає продуктивність праці, у зв'язку з чим Росія втрачає до 10% ВВП.
6
Страждає при перекладі годин не тільки продуктивність, але і здоров'я, і самопочуття людей взагалі. Адже «перевести» внутрішні біологічні годинники «велінням» свідомості набагато складніше, ніж простий механізм. Настільки істотна зміна ритму життя є серйозним стресом для організму і провокує збої в його роботі.
7
Отже, з одного боку, скасування сезонного переведення стрілок - явище позитивне, яке мало добре позначитися на самопочутті громадян та добробут країни. Є одне велике але: можливо, зробити основним і постійним потрібно було не «літній», а «зимовий» час. По-перше, людина змогла б вставати, коли в більшому ступені світло. По-друге, знизився б витрата електроенергії, а це не тільки економія ресурсів, а й турбота про екологію. І по-третє, географічний пояс «зрівнявся» б з адміністративним. Втім, суперечки вчених і економістів з цього питання ведуться до цих пір.