Як упізнати рослину.

«Визначити рослина » означає встановити його систематичну приналежність (вид, рід, сімейство), дізнатися наукова назва, отримати відомості про його біології та екології. Зробити це ви зможете за допомогою визначника рослин.
Вам знадобиться
  • Визначник рослин.
Інструкція
1
Проводити визначення рослин можна як по живих екземпляром, так і по засушеним. Однак часом по гербарій це робити зручніше. Наприклад, щоб визначити різновид осоки, необхідно знати, довге або коротке кореневище вона має. Корисними виявляться відомості, на якому грунті і при якому освітленні виростало рослина . Не варто проводити визначення за частиною рослини, ви навряд чи отримаєте результат.
2
Для визначення рослин вам знадобиться атлас-визначник. Він складається з таблиць. Кожна таблиця, в свою чергу, складається з послідовних ступенів, які позначаються порядковими номерами. Кожна ступінь складається з тези і антитези. Теза має той самий порядковий номер, що і щабель, а антитеза - знак мінус.
3
Тези та антитези містять протилежні ознаки рослин. Також теза і антитеза містять номер щаблі, до якої слід переходити, якщо описаний ознака збігся з ознакою визначається вами екземпляра. Таким чином, ви постійно повинні вибирати спостерігаються у зразка ознаки і, врешті-решт, досягнете тези або антитези, яка містить не ознаки, а назва рослини.
4
Якщо ви проводите визначення не в польових умовах, а по гербарій, і у вас є під рукою інтернет, ви можете скористатися електронним визначником рослин (наприклад, планетаріум). Його робота побудована за принципом паперового визначника. Користувачеві необхідно вказати характерні для рослини ознаки, а комп'ютерна програма сама прорахує можливі варіанти.
5
Якщо опис рослини в останній тезі або антитезі збігається зі знайденим вам екземпляром, значить, ви все зробили правильно. У тому випадку, якщо результат вас не влаштовує, проведіть визначення з самого початку. Якщо помилка повторилася, можливо, ви знайшли вид, якого немає в визначнику.