Як очистити ноутбук.

Напевно ви помічали, що ноутбук з часом починає грітися, а, може бути, навіть вимикатися під час пікового навантаження на процесор. При цьому його охолоджуючий вентилятор крутиться на граничній швидкості, але руху повітря з вентиляційного отвору в корпусі або не відчувається, або замість прохолодного вітерця йде гарячий обдув. Не поспішайте бігти в магазин за новим ноутбук ом. Якщо виключити рідкісні випадки гарантійного ремонту, швидше за все, вам потрібно просто очистити ноутбук від пилу.
Вам знадобиться
  • маленька годинна викрутка, термопаста, пилосос
Інструкція
1
Послугу з чищення ноутбук а від пилу надають багато комп'ютерні фірми, що займаються сервісом і обслуговуванням техніки. Залежно від моделі ноутбук а, складності його розбирання і усталених цін в конкретному місті вартість даної послуги коливається в межах 1-2 тисяч рублів. Тому якщо ви хочете заощадити час і довіритися професіоналам, скористайтеся послугою з чищення ноутбук а в спеціалізованій фірмі.
2
Однак якщо ви впевнені в своїх силах і не хочете платити гроші за те, що можете зробити своїми руками, озбройтеся маленькою викруткою з набору для ремонту годинникових механізмів та приготуйтеся очистити ноутбук від пилу самостійно. Перш за все, відключіть його від мережі і витягніть акумулятор.
3
На задній стороні по периметру корпусу відкрутіть всі кріпильні гвинти. Різні комплектуючі: оперативна пам'ять, жорсткий диск та інші, можуть бути приховані за окремими кришками. Знявши дані кріплення, від'єднайте все, що може поміщати подальшому демонтажу корпуса ноутбук а.
4
Подальші дії залежать від конкретної моделі вашого комп'ютера. Справа в тому, що дизайн і розташування пристроїв всередині ноутбук ов різних виробників розрізняються. Для чистки ноутбук а від пилу вам потрібно зняти вентилятор, що охолоджує процесор. Але, щоб дістатися до нього, іноді потрібно відкрутити всього три гвинтика, як на деяких моделях фірми Acer, а деколи доводиться розібрати майже весь ноутбук (HP, Apple). Який з варіантів ваш, слід дізнатися заздалегідь, ознайомившись із відповідними мануалами з обслуговування та ремонту ноутбук а від виробника.
5
Коли ви зняли вентилятор, акуратно очистіть довколишній простір від пилу, що нагадує повсть. Тут має сенс скористатися пилососом з маленькою насадкою, включеним на невелику потужність всмоктування, щоб не пошкодити інші пристрої. Протріть і сам вентилятор, якщо він сильно забруднений.
6
При чищенні ноутбук а від пилу також замініть термопасту на процесорі, оскільки з часом вона пересихає і гірше справляється з функціями охолодження головного «мозку» ноутбук а. Збирайте ноутбук у зворотній послідовності, не докладаючи надмірних зусиль при закручуванні маленьких гвинтиків.