Як викроїти спідницю-полусолнце. Як зшити спідницю олівець.

розлітаються розкльошену спідницю полусолнце обячно шиють з двох основних полотнищ - задній і передній. Кожна з деталей представляє з себе чверть кола. Окремо виконується пояс, потім збоку або в середині задньої частини пришивається звичайна або потайна застібка-блискавка. Починаюча швачка може спростити собі завдання і побудувати викрійку спідниці всього з одного полотнища, з єдиним головним сполучним швом.
Вам знадобиться
  • - відріз робочого полотна;
  • - папір;
  • - ножиці;
  • - крейда або змилок;
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - сантиметр;
  • - шпильки.
Інструкція
1
Зробіть необхідні заміри для викрійки спідниці-полусолнце. Вам слід дізнатися половину обхвату талії і бажану довжину виробу. Врахуйте, що одяг має вільно облягати талію - для цього слід залишити припуск приблизно в 1 см. Для прикладу, спробуйте викроїти виріб з полуобхват талії в 32 см, довжиною в 64 см.
2
Тепер потрібно розрахувати радіус виїмки для лінії талії (це коротка округлена лінія верху основної деталі крою, до якої пришивається пояс). Зробити це можна за формулою: 1/3 множиться на полуобхват талії (тут: 32); додається 1 см (припуск на свободу облягання). Вийшло число множиться на 2; потім віднімається ще пара сантиметрів. Приклад: 1/3х (32 + 1) х2-2 = 20 см складе довжина радіуса виїмки.
3
Візьміть відріз тканини потрібного розміру. Довжина полотна в цьому випадку повинна бути дорівнює 64х2 = 128 см, тобто двом довжинам майбутньої одягу. Необхідну ширину полотна можна з'ясувати, якщо до довжини моделі (в даному прикладі це 64 см) додати радіус виїмки для талії (20 см) і приєднати додаткові 6 см. Вийде 64 + 20 + 6 = 90 см.
4
Складіть шматок робочого полотна з розмірами не менше 128 на 90 см навпіл виворітного стороною верх. Згин відрізу повинен розташувався зліва. Лінію талії заздалегідь намалюйте на папері, потім прикладіть викрійку до вершини верхнього кута тканини і позначте сектор з радіусом в 20 см. Це верх деталі крою.
5
На верхній і нижній кромці полотнища відзначте довжину спідниці і намалюйте округлий низ виробу. Тепер у вас готова чверть кола-«сонця», а на двох сторонах складеного робочого відрізу - півколо («полусолнце").
6
Відзначте обмилки або кравецький дрібному пунктирними лініями стандартний припуск на задній з'єднувальний шов в 1,5 см, а по лінії талії - подгибку в 2-2,5 см. Ретельно сколіть здвоєний відріз шпильками, щоб лінії зрізів основного полотнища НЕ розійшлися під ножицями.
7
Окремо викроїте пояс для одягу. Його довжина буде дорівнювати лінії талії плюс 3-3,5 см на застібку з ґудзиком. Ширина - 6 см (3 см з лицьової та зворотньої сторони).
8
Якщо вам вдалося правильно розкроїти спідницю полусолнце, стачайте задні зрізи полотнища, обробіть нижню кромку вироби і пришити пояс. Верхню частину з'єднувального шва залиште вільною - в неї ви пришиєте потаємну блискавку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=b5DRppHcHaw
Зверніть увагу
Уважніше поставтеся до вибору забарвлення тканини при розкрої спідниці з одного полотнища. При складанні тканини вдвічі узри можуть не збігтися в області заднього шва готового виробу. У цьому випадку краще надати перевагу однотонному відрізу робочого полотна.
Корисна порада
Якщо ви вирішили розкроїти спідницю «полусолнце» з двох деталей крою, не забудьте залишити припуски в 1,5 з боків.