Як вибрати декоративну штукатурку.

Декоративна штукатурка може стати відмінною заміною шпалер і фарбі. Вона довговічніша і виглядає набагато оригінальніше. Вибір декоративної штукатурки дуже великий, і можна легко заплутатися в такому асортименті.
Інструкція
1
Декоративні штукатурки діляться по-своєму складу на кілька видів: мінеральні, акрилові (або полімерні), силіконові й силікатні. Мінеральне покриття водонепроникно, їм можна поштукатурити ванну кімнату або навіть фасад будинку. Така штукатурка має високу паропроникність, що добре позначається на мікрокліматі приміщення.
2
Мінеральна декоративна штукатурка пожаростойкості, але погано переносить вібрації. Акрилові штукатурки, як і мінеральні, відрізняються стійкістю до опадів. Тільки довговічність акрилового покриття вище - до 50 років, а мінерального - до 30 років.
3
Полімерна штукатурка, в свою чергу, менш паропроникна. Тому нею можна покривати фасад будинку з утеплювачем у вигляді мінеральної вати.
4
Силиконовое покриття саме довговічне, термін його служби приблизно дорівнює 60 років. Цей оздоблювальний матеріал має багато плюсів. Силіконова штукатурка легко очищається, стійка до ультрафіолету, тому не вигорає на сонці. До того ж на такому покритті не утворюється грибок або цвіль.
5
Найдорожчим і найякіснішим оздоблювальним матеріалом є силікатне покриття. Воно досить довговічне, термін служби такої штукатурки приблизно 50 років.
6
Силікатна штукатурка відрізняється високою паропроникністю, стійкістю до утворення цвілі і грибка, вона водонепроникна і вогнетривка. До того ж цим оздоблювальним матеріалом можна поштукатурити фасад будинку, де утеплювачем є мінеральна вата або пінополістирол.
7
Оберіть те покриття, яке вам більше підходить. Крім того, штукатурки розрізняються за своїм зовнішнім виглядом: фактурні (імітація природних матеріалів), венеціанська (імітація каменю та деревини), мультіколорние (ефект коркового дерева), флокового (ефект мозаїчної крихти), лессирующая (додає ефект розмитості або старовини).
При ремонті, а також обробці приміщень одним з найбільш витратних і об'ємних видів робіт є вирівнювання стін і стель. Штукатурки застосовуються для усунення сильних нерівностей і укладаються в шар до трьох сантиметрів. Вони є не тільки основою обробки, але і ключовою частиною пристрою фасаду та інтер'єру будівель. Штукатурка може приховати недоліки стін, надати необхідну їм фактуру або форму, а іноді й певні властивості, вона довговічна і економічна.
Інструкція
1
Штукатурки можна розділити на дві основні групи: гіпсові та цементні. Якщо ви бажаєте заощадити, можна придбати цементну штукатурку , але для оздоблення житла цей матеріал краще не використовувати: гіпс набагато зручніше при обробці, створює найбільш якісне покриття, яке можна використовувати без подальшого шпаклювання, і, найголовніше, гіпсова штукатурка створює сприятливий мікроклімат усередині самого приміщення - вона здатна регулювати вологість, створює досить хорошу тепло- і звукоізоляцію.
2
Штукатурка повинна відповідати ряду вимог. Одним з головних якостей є стійкість до погодних умов, сильним морозам, перепадів температур, а також до хімічних, агресивних речовин. Значення має і сумісність штукатурки з різними теплоізоляційними матеріалами, її екологічність.
3
Згідно загальній класифікації, штукатурні суміші можна розділити на звичайні та декоративні. Звичайні є підставою під фарбування, а декоративні служать для декоративного і кольорового оформлення зовнішніх і внутрішніх поверхонь будівель. Уже в залежності від складу декоративну штукатурку можна поділити на кілька основних видів: терразітную і вапняно-піщану.
4
Вапняно-піщана штукатурка в якості в'яжучого матеріалу містить вапно-гідратного, а в ролі заповнювача - кварцовий білий або придбаний дробленням вапняку, пісок. Ця суміш добре підійде для обробки фасаду дерев'яного будинку або будинку, побудованого з вапняного білосніжного цегли або з шлакобетонних блоків. Чудово виглядають білосніжні фактурні смуги, виконані з вапняно-піщаного розчину, які імітують дверні, віконні лиштви і кути фасадів.
5
Теразитова штукатурна суміш являє собою вапняно-цементну штукатурку, але з переважанням вапна. Вона застосовується для обробки фасадів таких будівель, де завищені вимоги до механічної міцності і атмосферної стійкості, а також при оштукатурюванні архітектурних тяг. Її також використовують для обробки цегляних стінок зі значно розчленованими поверхнями, для обробки поверхонь з бетону, з вологим режимом експлуатації, піддаються ударам і тертя. Застосування терразитовой штукатурки не рекомендується для обробки цоколів, а також матеріалів з міцністю нижче М-50 (наприклад, шлакобетонові стінки).