Як розвинути всі можливості людини.

Кожна особистість має величезний прихованим потенціалом, реалізувати який вдається небагатьом. Існує велика кількість методів розвитку і саморозвитку людини , що допомагають досягти високих результатів у цілому ряді областей.
Вам знадобиться
  • - позитивні установки, спрямовані на саморозвиток;
  • - шахи;
  • - кросворди або головоломки;
  • - матеріал для ліплення.
Інструкція
1
Щоб розвинути всі можливості людини , якими наділила його природа, потрібно враховувати специфіку його психіки. Протягом життя індивід набуває негативний досвід, який відкладаючись в його підсвідомості, формує негативні установки. До них відносяться такі формулювання як «я не можу», «у мене не вийде», «це не моє», «це занадто складно для мене» і т.д. Розвиток людських можливостей неможливо до тих пір, поки такі установки побутують в його свідомості.
2
Початковий етап на шляху розвитку прихованих можливостей полягає у звільненні від згубних думок. Причому просто позбутися негативних суджень недостатньо. Замініть їх на позитивні. Для цього сформулюйте список позитивних тверджень. При їх складанні уникайте частки «не». Щодня записуйте ці твердження перед сном. Подумки прокручивайте їх протягом дня. Для більшого ефекту повісьте будинку невеликі листочки з цими висловлюваннями.
3
Коли ви позбудетеся від психологічних блоків, і повірите в себе, приступайте до наступного етапу. Існують види діяльності, які розвивають цілий комплекс можливостей. Наприклад, гра в шахи розвиває логічне та аналітичне мислення, пам'ять, навички стратегії, вміння планувати і здатність концентруватися на виконанні поставленого завдання. Відгадування кросвордів збагачує словниковий запас, тренує пам'ять, допомагає прискорити розумовий процес. Ліплення розвиває дрібну моторику пальців рук, яка тісно пов'язана з промовою і рівнем інтелекту. Створюючи різні фігури з пластики, гіпсу або глини, ви не тільки поліпшите стан нервової системи, а й отримаєте естетичне задоволення, а можливо, виявите у себе задатки скульптора.Поетому освоюйте гру в шахи і ліплення, а якщо звичайні кросворди здадуться вам занадто легкими, спробуйте відгадувати числові або графічні.
4
Після цього приступайте до розвитку більш складних здібностей. На базі попередніх, здавалося б, простих тренувань ви набагато легше і швидше освоїте швидкочитання, багатоетапні системи тренування пам'яті, відкриєте в собі нові творчі здібності. Результати ваших занять залежить тільки від вашої завзятості і працьовитості.
Вважається, що всі люди в тій чи іншій мірі наділені здібностями, але далеко не кожному вдається їх проявити. Щоб використовувати свій потенціал на всі сто відсотків, потрібно навчитися розпізнавати приховані можливості і розвивати їх, слідуючи нескладним рекомендаціям.
Інструкція
1
Постарайтеся зрозуміти, що вдається вам найкраще. Не поспішайте з відповіддю. Можливо, ви вдосконалювали не найсильніші свої сторони. Так буває, коли, наприклад, дитина виконує побажання батьків і посилено займається математикою, щоб поступити в інститут, закинувши малярства, які дуже любив.
2
Пройдіть найпростіші тести на профорієнтацію, навіть якщо не плануєте змінювати основний рід занять. Результати тестів можуть бути зовсім несподіваними, але не слідуйте їм буквально. Скажімо, якщо вам рекомендують заняття ландшафтним дизайном, це означає загальну схильність до творчого мислення, яке здатне проявитися і в інших сферах.
3
Якщо ви не можете відразу визначитися з тим, в якій області лежать ваші таланти, спробуйте справу, якою ви раніше не займалися, але завжди мріяли спробувати. Наприклад, ви з дитинства любили коней, але так і не зважилися записатися в кінну секцію. Осмілюсь зробити це зараз! Є ймовірність, що в вас пропадає талановитий наїзник.
4
Можливо, ваш талант не настільки очевидний для оточуючих. Перші кроки навіть у сфері, яка вам близька, рідко бувають вдалими. Успіх приходить з досвідом. Не впадайте у відчай, якщо вам ніяк не даються гами на фортепіано, яке ви вирішили освоїти в надії стати видатним музикантом. Сміливо йдіть вперед, і пам'ятайте, що талант, не підкріплений працею, не зможе прорости.
5
Не шукайте в собі приховані здібності занадто напружено. У цій тонкій сфері зайві зусилля можуть зіпсувати справу. При цьому не занижуйте свою самооцінку, вірте, що рано чи пізно знайдете те, що поки не проявилося.
6
Талановита людина зовсім не зобов'язаний бути талановитим буквально у всьому. Але хоча б одне рідкісне вміння у вас є напевно. Навіть якщо вам не вдається його відразу виявити, не впадайте у відчай. Рано чи пізно воно знайдеться саме. Робіть те, що вам подобається, творіть, і талант не забариться проявити себе.